Miasto Kołobrzeg - historia i atrakcje|atrakcje oraz historia. Dowiedz się, co warto zwiedzić nad morzem


Kołobrzeg to jedno z najstarszych miast w naszej ojczyźnie - początki jego dosięgają VII wieku. Na terenie współczesnego Budzistowa mieszkańcy założyli tutaj osadę, która następnie przeobraziła się w gród obronny. W XIII wieku osada została przeniesiona w punkt ujścia Parsęty do Bałtyku. W 1255 roku Kołobrzeg otrzymał prawa miejskie stając się ówczesnym ośrodkiem rybołówstwa a także handlu.
Miasto zyskało na znaczeniu kiedy w 1000 r. w czasie Zjazdu Gnieźnieńskiego Bolesław Chrobry założył w tymże mieście biskupstwo. W owym okresie Kołobrzeg był najistotniejszym portem na Pomorzu Zachodnim dorównując ragą grodom takim jak Gdańsk, Kraków bądź Gniezno. Kołobrzeg z powodu swojego położenia grał doniosłą rolę w trakcie wojen jako port handlowy jak też wojenny. Na nieszczęście przez to miasto było niejednokrotnie niszczone i traciło znaczenie jako miasto handlowe. Szczęściem już w XIX wieku poczęto dostrzegać kuracyjne walory owego miasta. W 1830 roku powstał w Kołobrzegu pierwszy zakład kąpieli solankowych, zaś w 1899 otwarto tu pierwszy Dom Zdrojowy.
Kołobrzeg
Author: zeesenboot
Source: http://www.flickr.com


Dzisiejszy Kołobrzeg to zarówno miasto kupieckie jak też znana miejscowość krajoznawcza, gdzie w trakcie wakacji wypoczywa wielu podróżników. Nad Bałtykiem znajdziemy port rybacki i wojskowy Marynarki Wojennej ale również liczne sanatoria a także ośrodki uzdrowiskowe. Na terenie Kołobrzegu udokumentowano zalegania naturalnych surowców sprzyjających przebiegom uzdrawiającym - znajdują się w tym miejscu 24 zakłady lecznictwa kuracyjnego. Leczą się tutaj osoby cierpiące na choroby układu krążenia lub narządów ruchu.

Nie wahaj się! Jeżeli zaciekawiły Cię zawarte tu informacje, to z pewnością bieżąca treść na ten temat także Cię skusi. Przejrzyj tekst na ten temat.

Są także specjalne ośrodki dla dzieci chorujących na astmę bądź z uczuleniami skórnymi. Starczy wpisać w przeglądarkę: uzdrowisko Kołobrzeg albo sanatorium Kołobrzeg, aby znaleźć ośrodek dla siebie.
W mieście rozwinęła się również turystyka sportowa związana przede wszystkim ze sportami wodnymi. Na przepięknych kołobrzeskich plażach panują ku temu doskonałe warunki. W czasie ferii letnich można tu zobaczyć zawody siatkówki plażowej albo osoby korzystające z paralotni. W Kołobrzegu odnajdziemy również Aquapark z pływalniami sportowymi oraz rekreacyjnymi oraz zjeżdżalniami.

Tags: plaża, Morze Bałtyckie, Pomorze Zachodnie