Mieszkanie we wspólnocie mieszkaniowej – czy warto się na nie decydować? Pokazujemy wady oraz plusy takiego rozwiązania


Mieszkasz w bloku? Na osiedlu? Zapewne wobec tego znasz wszelakie minusy i zalety z tą sytuacją powiązane. Niestety nie jest to już tak duży komfort jak posiadanie własnego domu poza miastem, gdzie do najbliższego sąsiada masz przynajmniej kilkadziesiąt metrów. W mieście zdecydowanie bardziej musisz się liczyć z osobami, jakie zamieszkują blisko. Nawet na co dzień.

zajrzyj koniecznie
Author: Phillip Pessar
Source: http://www.flickr.com
Załóżmy, iż chcesz włączyć głośniej muzykę – z miejsca musisz myśleć czy czasem nie przesadziłeś, czy nie będziesz przeszkadzać starszej sąsiadce mającej mieszkanie na tym samym piętrze lub wielodzietnej rodzinie pod tobą. Planujesz zrobić pranie lub poodkurzać po 22? Wykluczone, to duża niegrzeczność. Już nie wspominając o przyjęciach, większych spotkaniach z przyjaciółmi, jakie dobrze abyś ograniczył do minimum, gdyż każda taka sytuacja może być problematyczna dla sąsiadów. Z przeciwnej strony mieszkanie w bloku to także większe bezpieczeństwo. Jeżeli przytrafi się cokolwiek niewłaściwego – czy się rozchorujesz, czy coś się zepsuje – zawsze możesz pójść na klatkę schodową i poprosić o pomoc osobę, która mieszka tuż obok. Jest to wielka zaleta zwłaszcza dla ludzi starszych, a także samotnych kobiet. Wspólnoty mieszkaniowe łódź mają w takim razie tak samo swoje minusy, jak też walory. Źródło: kliknij

Z przeciwnej jednak strony mieszkanie na osiedlu to także ogrom formalności. Każdą decyzję dotyczącą budynku czy też otoczenia należy uzgadniać z sąsiadami. We własnym domu możesz swobodnie zmienić sposób ogrzewania, wyburzyć ścianę lub też choćby przemalować budynek. We wspólnocie mieszkaniowej wszystko to nie jest takie łatwe. Problematyczne bywa również rozliczanie wspólnot łódź.https://www.eena.pl/aktualne-oferty-pracy-w-holandii.html eena.plPrzecież pieniądze na liczne cele są wspólne. A zawsze znajdzie się czarna owca czy kilka, jakie opóźniają się z opłatami. Wówczas kłopoty może mieć całe osiedle. Poza niniejszą trudnością jest już samo to, kto ma trudnić się rozliczeniami. Jeden z sąsiadów? A może lepiej zatrudnić osobę z zewnątrz? Lepsza chyba jest ta druga ewentualność, dzięki jakiej w razie przeszkód na nikogo nie będą rzucane zarzuty, nikt nie zostanie pokazany w nieodpowiednim świetle.

Tags: budynek, blok, sąsiad