Mistrz zmiany - opis zawodu


Mistrz, to tytuł przyznawany osobie, która osiągnęła najwyższy poziom wiedzy lub umiejętności w konkretnej sferze.


Mianem takim charakteryzuje się również wykwalifikowanego zatrudnionego, który pełni dozór nad wytwórczością w danym dziale.
Spawacz
Author: NAVFAC
Source: http://www.flickr.com


Ażeby otrzymać stopień mistrza, trzeba mieć: miano czeladnika, przynajmniej sześcioletnie letnie doświadczenie zawodowe i wykształcenie minimum zawodowe.

To zagadnienie jest dla Ciebie fascynujące? Kliknij odnośnik tutaj (http://www.safespace.pl/czym-sie-zajmujemy/), a przeczytasz dane na omawiany wątek, który z pewnością Cię zainteresują.

Po odbyciu pedagogicznego kursu dla mistrzów, może instruować uczniów oraz przygotowywać ich do zawodu. Jednostka będąca mistrzem musi charakteryzować się przede wszystkim: świetną organizacją pracy, nieustępliwością w dążeniu do celu jak też umiejętnością pracy w grupie. Osoby z tytułem mistrza pracować mogą w różnego typu warsztatach czy też zakładach produkcyjnych. Nierzadko zdarza się, iż mistrz będzie miał do czynienia z rozmaitego typu chemikaliami, stąd miejsce pracy winno być dobrze wentylowane.


Kubek termiczny Bodum
Author: homard.net
Source: http://www.flickr.com


Mistrz produkcji jest osobą odpowiedzialną za zrealizowanie tak zwanego planu produkcyjnego na swej zmianie. Mistrz odpowiada za prawidłową jakość artykułu, wydajność, terminowość wykonywania zadań. Osoba na takim stanowisku zajmuje się również Zarządzaniem ludzkimi zasobami oraz współdziała z innymi działami celem zabezpieczenia realizacji planów wytwórczych. Aby zostać mistrzem zmianowym trzeba mieć przynajmniej paroletnie doświadczenie na analogicznym stanowisku w jednostce produkcyjnej.
Pretendent na owo stanowisko powinien mieć także umiejętność obsługi komputera a także powinien znać język angielski co najmniej na poziomie komunikatywnym. Od pretendenta na stanowisko wspomnianego mistrza produkcji oczekuje się również znajomość nowoczesnych instrumentów wspierających zarządzanie produkcją.

Tags: język angielski, Zarządzanie, pracy, towar, osoba