Na wakacje poleć samolotem


Wszyscy kochamy wakacje, zwłaszcza kiedy roztacza się przed nami wizja wycieczki do innego kraju. Tylko w który zakątek świata wyruszyć? Ostatnimi czasy Polacy pokochali Grecję. Najpopularniejsze regiony do wypoczynku w tym pięknym kraju to Kreta, Rodos oraz Zakynthos. Grecja to idealne miejsce na urlop zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla osób starszych. Grecja, radośnie zaprasza każdego i nie ma tu mowy o nudzie!


Grecja
Author: Les Chatfield
Source: http://www.flickr.com
Palmę pierwszeństwa wśród wakacyjnych wojaży stracił Egipt, który jest obecnie na drugim, najchętniej wybieranym miejscem spędzania urlopu. Miejsce naszych marzeń i snów, które przypomina baśniową krainę? To oczywiście Barcelona.

Odnajdziemy tam zakątki, w których można się całkowicie zatracić spędzając niezapomniane momenty. Zabytki i niezwykła, oryginalna architektura oczaruje nas na długi czas. Hiszpania to także cudowne, zadbane, szerokie, piaszczyste plaże, biegnące kilometrami promenady i co najważniejsze: ludzie. To dzięki nim przemierzając ulice tego gorącego kraju nasza twarz nie jest pozbawiona uśmiechu.

Przepiękne wybrzeża np. Costa Brava czy Costa del Sol to zapierające dech w piersiach widoki i pewność niezapomnianych wrażeń.

bazarek w Egipcie
Author: Jorge Láscar
Source: http://www.flickr.com
Turysta, który choć raz miał okazję zobaczyć Wyspy Kanaryjskie, dowiedział się, jak to się stało, że Platon nazwał je Wyspami Szczęścia... Łagodny, wiosenno-letni klimat, cudowne plaże...

W samym centrum wyspy ukazuje się naszym oczom widoczna z każdego miejsca na wyspie atrakcja Teneryfy - wulkan Teide. Dzięki kolejce linowej, jest nam dane wjechać na sam szczyt prawie najwyższego wzniesienia w Hiszpanii. Wspaniałą niespodzianką dla żądnych przygód gości jest wizyta w pobliskim parku zoobotanicznym Loro Park. Zebrano tam imponującą ilość zwierząt z wszystkich kontynentów, nawet tych najbardziej odległych: Antarktydy czy Australii. Niezapomniana przygoda!

W końcu pojęcie tanie latanie nie jest fikcją. Musimy tylko przeznaczyć trochę czasu na wyszukanie odpowiedniej oferty wakacyjnej, a przekonamy się, że wakacje za granicą nie muszą być wiele droższe od tych nad Bałtykiem. Rezerwacja biletów w sieci, to norma. Wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarce frazę np.: pll lot, tanie latanie, a lada dzień znajdziemy się na piaszczystej plaży Costa del Sol.

Tags: park, Barcelona, Hiszpania, architektura, plaże, Costa Del Sol, atrakcja