Najczęściej wymieniane części w samochodzie to belki dachowe, listwy zderzaka oraz nakładki na drzwi


Oczkiem w głowie każdego chłopaka jest jego prywatny samochód. Godzinne polerowanie i częste mycie auta nie zadziwia już żadnej dziewczyny, ponieważ dla facetów jest to najlepsza rozrywka i znakomicie się przy tym bawią. Nie wolno oczywiście doprowadzić, tak aby auto posiadało jakiekolwiek draśnięcia, wgniecenia lub ślady po karambolu.

Tuning samochodu
Author: Jorge de la Llama
Source: http://www.flickr.com
Chlapacze do autaPo każdej, nawet najmniejszej kolizji wskazane jest aby porządnie obejrzeć swój pojazd, rzecz ta nie dotyczy tylko mężczyzn, kobiety też zawsze powinny to zrobić. Jest to nadzwyczajnie istotne, gdyż jazda uszkodzonym autem może doprowadzić do jeszcze większej tragedii. Elementem, który w większości wypadków ulega zepsuciu jest zderzak i listwa zderzaka, nie jest to nic dziwnego, gdyż jest to część która jest z samego przodu i jedną z jej funkcji jest to, żeby amortyzować uderzenie. Jednakże listwa zderzaka ma jeszcze inną funkcję, a mianowicie spoilera dolnego, to znaczy, że ma prowadzić powietrze tak, by wpadało pod pojazd.

Swój samochód należy oddawać też raz w roku do przeglądu, na jakim często okazuje się, że do wymiany są nakładki na drzwi, jakie wydaje się, iż nie pełnią żadnej misji. Jest to oczywiście nieprawda, gdyż mają one znaczenie ochronne, gdy podczas uderzenia zapobiegają uszkadzaniu lakieru, a jeżeli jest on już obdarty wtedy nakładki na drzwi mogą mieć zastosowanie maskujące, gdyż po doborze odpowiednich, wyprodukowanych dla danej marki da się to ukryć. Ostatnią z rzeczy, jaka jest zazwyczaj wymieniana w naszych samochodzie są belki dachowe, dlatego że czasami nie od razu uda nam się nabyć takie, aby wytrzymały cały ciężar naszych bagaży.


Wybierz belki dachowe
W zależności od pory roku belki dachowe mogą nam służyć do transportu rowerów, nart , a także sporej ilości walizek i torb. W związku z tym, że ciężar tych rzeczy czasami może być naprawdę duży, wskazane jest aby od razu zainwestować w trwałe, najlepiej aluminiowe belki, aby spokojnie można było wziąć ze sobą wszystko co możne nam być potrzebne.

Większości ludzi może się zdawać, że zakup potrzebnych części do samochodu jest faramuszką, nie jest to jednak prawdą, gdyż zawsze warto się zastanowić, jak porządny ten element ma być i ile możemy wyłożyć na to pieniędzy.

Czyżbyś miał chęć na więcej tekstów na powyższy temat? Zachęcamy więc do następnej witryny - po prostu naciśnij to mata do bagażnika i przenieś się do naszego serwisu.

Bardzo znaczące jest, by dokonywać regularnych przeglądów na których dowiemy się co musimy wymienić, żeby pewnie podróżować.Zobacz więcej

Tags: rower, Auto, Lakier, wypadku, aluminiowe