Najpopularniejsze miejscowości wczasowe w naszym kraju


Wybierając się na urlop na południe Polski do wyboru jest sporo ciekawych miejsc. Po pierwsze ten region Polski kusi wielbicieli wędrówek po górach, a zimą narciarstwa i snowboardingu. Kierując się od wschodnich krańców są Bieszczady, tajemnicze, dzikie i nieokiełznane.
Istebna
Author: Marcus Povey
Source: http://www.flickr.com
W Bieszczadach zniknąć można na tydzień czy dwa z dala od cywilizacji i przez ten czas nie spotkać żadnego turysty na szlakach. Jadąc na zachód ilość urlopowiczów wyraźnie rośnie, maksimum osiągając w środkowej części Tatr czyli Zakopanym.

Jeżeli bardzo emocjonuje Cię podnoszona tutaj problematyka, dodatkowo koniecznie zobacz tekst w serwisie omawiającym podobne zagadnienia.

Ogromnie popularne wśród urlopowiczów są okolice Starego i Nowego Sącza, do często wybieranych miast z tej okolicy należą Krynica, Piwniczna i Muszyna. Stolica Tatr tętni życiem przez cały rok, czy w lecie czy w zimie restauracje i knajpy są wypełnione gośćmi, a do Morskiego Oka trzeba stanąć w kolejce.Zakopane to najpopularniejsza miejscowość w Tatrach, lecz wielu wczasowiczów chętnie zatrzymuje się na przykład w Białce Tatrzańskiej lub Kościelisku, ceny noclegów są w tych miasteczka znacznie niższe, a odpocząć można w taki sam sposób.

Wrocław
Author: M. Wierzbowy
Source: M. Wierzbowy
Kolejnym popularnym terenem przesuwając się w zachodnim kierunku jest Beskid Żywiecki. Niewielkie górki, mnóstwo terenów zielonych i co najważniejsze spora ilość rozrywek dla najmłodszych będą przyciągać w ten rejon kraju wiele rodzin. Często wybieranymi miejscowościami, w których wypoczywają turyści, są Szczyrk, Żywiec i Wisła, ale w trakcie sezonu są one drogie i pełne ludzi.


Dużo korzystniej zatrzymać się będzie w niedużej odległości od najczęściej wybieranych miejsc, i tu przykładowo wartą odwiedzenia będzie Isdebna, leżąca na granicy Parku Krajobrazowego tuż przy granicy z Czechami. Cisza, spokój i korzystne ceny to podstawowe zalety tej niedużej ale bardzo uroczej miejscowości.

Następne lubiane i chwalone góry to Karkonosze, położone już w pobliżu granicy z Niemcami, z kolei w nich wczasowicze bardzo chętnie wybierają Bystrzycę Kłodzką, Karpacz czy Szklarską Porębę. Będąc w tamtej okolicy warto nieco zboczyć na północ i zwiedzić Wrocław, miasto to posiada bardzo dużo atrakcji do zaproponowania dla wszystkich, nie znudzą się w nim maluchy, a i dorośli bez żadnego problemu mogą znaleźć sporo ciekawych zajęć.

Tags: Czechy, Tatry, cena, miejscowość