Najpopularniejsze rodzaje PIT-ów


Istnieje wiele rodzajów deklaracji podatkowych, które co roku wszyscy zarabiający muszą wypełniać, aby rozliczać się z własnych przychodów. Wszystkie PIT-y różnią się od siebie oraz są wypełniane w odmiennych przypadkach, większość z nich różni się między sobą źródłem dochodów, toteż warto przyswoić chociaż podstawowe informacje o każdym z nich.
Pośród nich znaleźć można PIT 36, bądź również i PIT 37, które wypełnia się w określonych przypadkach.


sklep z książkami
Author: Folio Books
Source: http://www.flickr.com


Pierwszy z nich - PIT 36 jest deklarację najczęściej składaną w przypadku rozliczania się ze źródła rocznych przychodów.

Czy znasz już taki świetny serwis? Znajdziesz w tamtym miejscu istotnie dużą ilość zajmujących wiadomości na tego typu temat. Przeczytaj a nie pożałujesz!

Dotyczy ona jednak tylko dochody opodatkowanie w skali osiemnastu oraz trzydziestu dwóch procent oraz jest przeznaczona zarówno dla PRacowników, jak też i pracodawców, osób będących na emeryturze oraz rencistów. Zazwyczaj PIT 36 dotyczy między innymi prowadzenia działalności pozarolniczej, jak również podnajmu, dzierżawę oraz źródła dochodów zagranicznych. Co więcej - można rozliczyć PIT 36 online, za sprawą odpowiednich, całkowicie bezpiecznych programów, które są wyposażone w prosty system obsługi oraz wysyłają uzupełnioną już deklarację wprost do właściwych placówek.przejrzyj ofertę zarządzanie nieruchomościami komercyjnymi zarządzanie nieruchomościami komercyjnymiW przypadku gdy małżonkowie rozliczają się wspólnie, chociaż jedno z nich powinno spełniać określone warunki, by mogli rozliczać się z pomocą PIT-u 36.
PIT 37 natomiast dedykowany jest osobom, które rozliczają się z "fiskusem" z przychodów tytułem m.in. stypendiów, umów zleceń wykonywanych osobiście czy też wynagrodzeń mających związek ze służbą oraz stosunkiem pracy. Co ważniejsze - istnieje możliwość, by uzupełnić PIT 37 online za pomocą programów stworzonych specjalnie do tegoż obowiązku. W roku 2017 deklarację trzeba złożyć do końca kwietnia.

Tags: PRacownik, części, rok, deklaracja, typ