Niecodzienne metody na sprawdzenie swojego logicznego myślenia czyli jakie zalety mają pokoje typu escape room


Ludzie od bardzo dawna uwielbiają różnego rodzaju łamigłówki, a najlepsze są takie, w których mogą się sprawdzić. Dlatego też cały czas dużą popularnością będą się cieszyć różnego rodzaju gry które sprawdzają umiejętność logicznego myślenia i analizowania zdarzeń.

escaperoom
Author: Travis Wise
Source: http://www.flickr.com
Lecz niektórym i to nie wystarczy i szukają czegoś jeszcze bardziej intrygującego. I niektórzy faktycznie znajdują, na przykład w pokojach typu escape room. Moda na taką formę zabawy przywędrowała do naszego kraju z Zachodu, gdzie jest dość popularna. Również u nas zaczyna się cieszyć rosnącym zainteresowaniem, bo jest wielu ludzi, którzy lubią się wszelkimi sposobami sprawdzać, przy okazji doskonale się bawiąc. W kilku słowach pokoje typu escaperoom to nietypowe zespołowe gry w rzeczywistym świecie, mające na celu rozwiązanie zagadek o dość dużej trudności. W grach takich uczestnicy są zamykani do odpowiednio przygotowanego pokoju, wypełnionego różnymi przedmiotami. W pokoju znajdują się wskazówki, dzięki którym będzie można znaleźć wyjście i się uwolnić, ale jeśli ktoś myśli że takie zagadki będą proste, to bardzo się myli.

W tradycyjnej sesji takich gier bierze udział od dwóch do pięciu osób. Liczba ich uzależniona będzie od wielkości pokoju, który przeważnie nie ma jakiś wielkich rozmiarów. Standardowo na znalezienie rozwiązania i wyjście uczestnicy będą mieli w okolicach godziny, i jak się okazuje, raczej w tym czasie prosto nie będzie.Zagadki są zaskakujące i trudne, i duża ilość zespołów zostaje niestety na zawsze uwięziona w zamkniętym pokoju. Rzecz jasna to na wieki to czas, kiedy ktoś z obsługi przyjdzie otworzyć drzwi i wypuści nieradzących sobie uczestników. W Polsce pokoje tego typu można znaleźć w paru miastach i bez przerwy zaczynają się pojawiać kolejne. W każdym takim klubie jest przeważnie kilka pokoi, które można albo zupełnie niezależnie pokonywać, albo wędrować między nimi. Pokoje różnią się rodzajem zagadek i stylem, wszystko to ma na celu zaskoczenie gości i sprawienie, aby za każdym razem coś innego mogli odkryć - rezerwacja pokoi.

Tags: zespoły, zagadki, wyjście, łamigłówki