O czym powinien wiedzieć każdy hodowca gołębi


Gołębniki trzeba utrzymywać w perfekcyjnej czystości. W tym celu czyszczenie pomieszczeń (usuwanie kału, piór, pyłu itp.) powinno się odbywać codziennie. Czynność tę musimy przeprowadzać ostrożnie, tak aby gołębie wysiadujące jaja bądź pielęgnujące swoje młode nie były niepokojone. Ściółki w gniazdach nie zmienia się w czasie wysiadywania jajek a także w okresie, gdy młódki są jeszcze za bardzo młode. Po 10 dniach od wyklucia się piskląt możesz zmienić gniazdo na dopiero co zdezynfekowane i umoszczone.

zdrowy gołąb
Author: Phil Fiddyment
Source: http://www.flickr.com
Po zakończeniu czasu wylęgowego, co przypada na czas wypadania piątej lotki 1 rzędu, powinniśmy segmenty gniazdowe pozamykać jak też wymontować albo usunąć z gołębnika. Na czas zimy dzieli się ptaki podług płci, ażeby samce i samice przebywały w oddzielnych wnętrzach. W tymże czasie karmi się ptaki ziarnem skąpym w białko jak też mniejszymi porcjami.

Zaintrygował Cię ten wpis? Jeśli tak, to bez wahania zobacz, co jest w ofercie, która dotyczy podobnej kwestii.

Dietę gołębi możemy suplementować witaminami takimi jak omega 3 oil - ; bądź pigeon vitality. Na wiosnę, w połowie marca, dobiera się pary do kojarzenia. Parki te wsadza się do przegródek kojarzeniowych, zapewniając każdemu ptakowi odrębną komórkę, ażeby zapobiec bójkom, które zdarzają się w pierwszych dniach po zestawieniu gołębi w pary. Po kilku dniach, gdy para gołębi poznała się już i przywykła do siebie, likwiduje się ściankę działową, jaka je dzieli, by ptaki mogły przystąpić do kopulacji. Gdy samiczka będzie pokryta przez samca, można wpuścić je do wnętrza gniazdowego, gdzie selekcjonują i zajmują gniazdo, do jakiego będą złożono jajka, zaś oboje rodzice zaczynają ich wysiadywanie. W tymże czasie nie trzeba ptaki niepokoić.biały gołąb
Author: A N Suresh Kumar
Source: http://www.flickr.com
Gołębie poniektórych ras, zwłaszcza krótkodziobych, częstokroć nie są w stanie odpowiednio wykarmić swe pisklęta. Po 10 dniach od wyklucia się pisklątek, kiedy zachodzi nowy okres kojarzenia, rodzice porzucają je i nie dają im pokarmu. W tychże warunkach pisklątka dogorywają z chłodu a także głodu. Zawczasu przeto trzeba do podchowania ich przygotować gołębie mamki, czyli gołębie doskonale karmiące. Powinniśmy w taki sposób określić czas kojarzenia gołębi rasowych oraz gołębi-mamek, by obie pary składały jajka jednocześnie albo z różnicą 2 dni - . Po złożeniu jaj podmienia się je - od ptaków rasowych przekazuje się do gołębi mamek oraz na odwrót, czy zamienia się pisklątka w pierwszych dobach po wykluciu się.

Tags: suplementy, Ptaki, gniazdo, gołębie rasowe