Obce chwalicie własnego nie znacie zatem... dlaczego nie Grecja


Lato jest idealnym czasem na poznawanie naszej ojczyzny. Mam niekiedy wrażenie, że nie doceniamy własnego kraju. Wszyscy zachwycamy się zagranicznymi atrakcjami Tunezji; rzecz jasna jest tam bardzo ciekawie jednak i my nie mamy się czego powstydzić. By odkryć interesujące miejsca musimy trochę poszukać, z zasady samemu jednak ma to również swe zalety - nikt nie będzie nam narzucał dokąd i po co mamy się wybrać bowiem nie mamy kłopotu z językiem.

Kraków nocą
Author: YougoPL
Source: http://www.flickr.com
W każdym momencie możemy zboczyć z zaplanowanego szlaku odwiedzić lokalizacje mniej popularne. Co nam to da? Nasycimy potrzebę przygody. Do tego na standardowe pytanie - to zdjęcia starego Krakowa - - zdołamy z dumą odpowiedzieć: nie, to okolice (i w tym miejscu padnie jakaś nazwa) ale także ciekawie. Warto również w bibliotece wyszukać przewodnika po okolicy którą będziemy odwiedzać, nawet wybierając się do - wydawałoby się - najbardziej znanego Krakowa.W pierwszym momencie myślimy, iż to miasto, jeśli idzie o zabytki, niczym nie może nas zaskoczyć. Jednakże możemy się zdziwić, włodarze Krakowa bowiem zdają sobie dobrze sprawę z tego, jakie znaczenie dla budżetu miasta mają atrakcje turystyczne. Wiadomo iż znaczne wpływy do kasy miasta dostarczają pamiątki Kraków - - ostatnio słynie dla przykładu z trasy powiązanej z naszymi literatami związanymi z tym miastem. Używając nowoczesnego telefonu możemy wybrać się w słoneczny dzień na spacerek i odwiedzić miejsca które inspirowały Miłosza albo też Wisławę Szymborską.
Rzecz jasna, jak w innych miastach, znajdziemy tu ławeczki na których można wysłuchać fragmentów utworów literatów którym dana ławeczka została poświęcona. Ja, jeżeliby mnie kto zapytał, każdemu rekomenduję Kazimierz - dzielnicę Karkowa która, zwłaszcza w letni wieczór, może urzec nawet mało wrażliwego obieżyświata.

Szczegółowe wiadomości na podany w tym wpisie są Ci niezbędne? Bez nerwów. Wejdź w podany link i wszystkie inne wątki tu znajdziesz. Zapraszamy!Idealnym momentem żeby się w Kazimierzu zakochać jest okres kiedy odbywa się tam Tydzień Kultury Żydowskiej. W owym czasie zapachy i dźwięki sprawiają, że ma się odczucie że zdjęcia starego Krakowa ni stąd ni zowąd ożywają. Można także - co jest nie lada atrakcją - na zorganizowanych warsztatach odkryć kuchnię żydowską i nauczyć się tradycyjnego tańca. Zwiedzając Kraków pamiątki nabyte na straganie nie muszą być wyłącznym wspomnieniem, mogą być nim także te niecodzienne umiejętności.

Tags: miasto, Grecja, Egiptu, turystę, Tydzień Kultury Żydowskiej