Odwrócona hipoteka – kiedy jest to właściwe rozwiązanie?


W ostatnich latach znacznie znaczniejsza popularnością cieszą się kredyty, które mnóstwa ludzi określa jako odwrócona hipoteka. Czym tak rzeczywiście jest ten sposób szybkiego pozyskania pieniędzy? Dla których ludzi jest on przeznaczony a jak lepiej unikać takiego obrotu sprawy? Dlaczego nie zawsze należy korzystać z możliwości zorganizowania sobie dodatkowego dochodu, jak może mieć to dla nas poważne konsekwencje?


Odwrócona hipoteka polega na takim, iż bank albo inna instytucja finansowa przejmuje na własność nieruchomość należącą do jej dotychczasowego właściciela. W zamian dotychczasowy właściciel nieruchomości otrzymuje pieniądze dożywotnio – jest to zarówno zwana dożywotnia renta.


Chociaż będzie to sposób na pozyskanie dodatkowych funduszy, który szczególnie seniorom będzie bardzo potrzebny, to nierzadko takie rozwiązanie jest niezwykle nieopłacalne dla właściciela nieruchomości. Niestety, osoby starsze, dla których przeznaczona jest tą propozycja, nie będą zazwyczaj świadome konsekwencji zawarcia takiej umowy. Chociaż w wyniku sfinalizowania takiego rodzaju transakcji senior otrzymuje pieniądze, to jednak będzie to zwykle znikoma część pieniędzy, które uzyskałby, gdyby zdecydował się na sprzedaż nieruchomości.


Dlatego też dużo osób czuje się kompletnie oszukanych poprzez firmy prowadzące takiego typu działalność gospodarczą.

Nasze następne teksty są podobnie zajmujące, co ten. Więc wejdź w link tu... (http://www.ewinietki.pl/winiety/wegry) i oglądaj rzetelne wiadomości. Namawiamy!

Niestety, niezwykle ciężko jest ostrzec osoby w zaawansowanym wieku przed różnymi naciągaczami. Seniorzy są bowiem z reguły dosyć ufni i będzie to niewątpliwie spore źródło problemów.


renta dożywotnia
Author: Bosch
Source: Bosch
Czy są przypadki, w jakich te rozwiązanie ma sens? Otóż, dożywotnia renta czasami może okazać się naprawdę najlepszym rozwiązaniem.


W przypadku, jak senior jest samotny i nie posiada jakichkolwiek krewnych, którym mógłby przekazać nieruchomość, te wyjście z sytuacji naprawdę ma sens. Dzięki pieniądzom z odwróconej hipoteki może on bowiem pozwolić sobie na życie na rzeczywiście dobrym poziomie i zagwarantować wszelkie dobra, na które nie stać zazwyczaj osób starszych.

Tags: kredyty, pieniędzy, umowy, instytucja, rodzaj