Parę powodów dla których podczas najbliższych miesięcy wakacyjnych warto wybrać się w góry


Z opracowywanych na bieżąco omówień dowiadujemy się, że najczęściej wybieranym celem urlopowych podróży są polskie miejscowości. Pomimo tego że dalekie kraje kuszą bajecznymi widokami, złotymi plażami, słoneczną pogodą i możliwością zwiedzenia bezcennych obiektów zabytkowych, to przecież nad Bałtykiem lub na Warmii i Suwalszczyźnie nie brakuje podobnych atrakcji.
atmosfera
Author: the BRT
Source: http://www.flickr.com


A jeśli ktoś właśni planuje nadchodzące wakacje, to koniecznie musi także wziąć pod uwagę wyprawę w polskie góry.


Zasadniczo wczasy w górach kojarzą się z pieszymi wycieczkami po czarnych szlakach. Wspomniane wyprawy są bardzo odprężające i rekomendowane są nade wszystko osobom wykonującym obowiązki służbowe za biurkiem. Jednak choćby krótka wędrówka może być zbytnio męcząca dla niektórych turystów, szczególnie jeżeli ci cierpią na różnego typu dolegliwości, przykładowo choroby układu krwionośnego. Wówczas warto spędzić te kilka dni w całkowicie inny, ale równocześnie nie mniej ciekawy sposób.


wczasy w górach to naprawdę pojemne pojęcie i to co najmniej z dwóch powodów. A mianowicie, góry leżą wzdłuż południowej granicy Polski, zatem każdy urlopowicz jadący na wakacje musi zadecydować, które regiony odwiedzi, gdyż nie da się zobaczyć wszystkiego w trakcie zaledwie tygodnia. Ponadto w górach można też odpoczywać nie tylko na wysokogórskich dróżkach, ale również np. zażywając kąpieli w okolicznym basenie z wodą termalną.


trekking
Author: piotr iłowiecki
Source: http://www.flickr.com


Natomiast na wczasowiczów, którzy uwielbiają zwiedzać zabytki czekają liczne galerie sztuki regionalnej, jak również skanseny. Równie ciekawe okazują się katolickie kościoły oraz prawosławne cerkwie, szczególnie że wybudowane zostały w stylu typowym dla konkretnego regionu. Kto więc będzie zmuszony zrezygnować z pasjonujących wysokogórskich wycieczek, ten w zamian może przykładowo zobaczyć, w jaki sposób dawniej piekło się chleb albo tkało dywany i wyrabiało wyborne kozie sery.
Gdy wyjeżdża się na wczasy, to w trakcie tych paru dni warto skorzystać z jak największej liczby dostępnych atrakcji i ponadto pamiętać, że jedną z nich są smakołyki z miejscowej kuchni.

Absorbuje Cię mieszczący się w tym miejscu artykuł? Kliknij więc oprócz tego ten link i sprawdź więcej info kuba last minute na opisywany temat!

Pomimo tego że doba liczy ledwie 24 godziny, to jednak warto tak opracować plan wypraw, czy ogólniej plan kilkudniowego urlopu, by móc zobaczyć jak najwięcej.

Tags: wczasy, szlak, kraj