Parę przydatnych informacji na temat plamoodpornych obrusów, jakie mają one obecnie zastosowanie.


Z pewnością każdemu przydarzyła się przygoda, że przy dopiero co zastawionym stole nagle się pojawiła brudna plama z jedzenia. I nagle nie wiadomo, co robić, czy zmieniać szybko obrus, robiąc przy okazji mnóstwo zamieszania, czy jednak dokończyć obiad w niezbyt komfortowych warunkach.


PRacownik
Author: Andrzej Wójtowicz
Source: http://www.flickr.com


Odpowiedzą na ten problem są obrusy odporne na plamy, jakim rozmaite soki, zupy czy sosy nie będą straszne. Obecne są one w naszych sklepach od niedawna, ale w tym okresie zyskały już słuszne uznanie pośród klientów. Największym bowiem ich plusem jest naprawdę duża odporność na rozmaite plamy. W związku z tym że wykonuje się je z odpowiedniego tworzywa sztucznego, to nic nie będzie w nie wsiąkać, a co za tym idzie zabrudzenia po prostu nie będą się trzymać. Poza tym obrusy takie pokrywane są odpowiednią powłoką ochronną, która dodatkowo wzmacnia ich właściwości. Oczywiście nie oznacza to, że obrusy plamoodporne nie będą potrzebować odpowiedniej pielęgnacji.

Jeśli interesuje Cię opisywany temat, to przejdź do podstrony i poznaj pokrewne informacje dotyczące takiego zagadnienia. Pochłoną Cię bez reszty.

Bardzo ważne jest, żeby powstałe zabrudzenia umyć możliwie szybko, nie uszkadzając przy okazji ochronnej powłoki. Jeżeli niewłaściwie się to zrobi, to w którymś momencie powłoka może ulec zniszczeniu, a tym samym może przestać chronić obrus.


Śnieżka
Author: Roland Tanglao
Source: http://www.flickr.com
Jednym z podstawowych sposobów czyszczenia obrusów plamoodpornych jest przetarcie ich czystą gąbką, przy pomocy jakiej można będzie zebrać większość zanieczyszczeń. Jeśli konieczne będzie pranie, to należy dokładnie przestrzegać zaleceń wytwórcy. Temperatura prania nie powinna przekraczać 40 stopni, powinno się również używać łagodne środki do prania, bez płynów do płukania i wybielaczy. Przeważnie obrusy nie będą wymagać prasowania, ale to najlepiej sprawdzić czytając dokładnie metkę. Aktualnie w sklepach jest dostępny coraz większy wybór najróżniejszych wzorów i kolorów.


Dobrać więc można obrusy do sytuacji, w której będą używane, zarówno pod względem koloru jak i wielkości. A możliwości ich wykorzystania są naprawdę szerokie. Doskonale przede wszystkim się sprawdzają na różnego rodzaju imprezach takich jak studniówki lub wesela, ale też sporo osób używa ich w czasie domowych przyjęć.

Tags: historia, sklep, domu, wody