Piosenki, które słychać w grach


Kiedy kupujemy jakąkolwiek grę to nie za każdym razem rozmyślamy o tym, jaka została stworzona do niej ścieżka dźwiękowa. Dopiero po pewnym czasie zauważamy, że muzyka naprawdę w super sposób tworzy klimat całej gry. Bo muzyka do gier to niesamowicie ważny element. Owszem wybiera się znane bardziej lub mniej utwory, które przeplatają się w grze, ale całą ścieżkę dźwiękową, która powinna pasować do charakteru gry trzeba stworzyć od podstaw.

konsola ouiya
Author: Cesar Cardoso
Source: http://www.flickr.com
Każdy szum, każde dźwięki, które mogą wydawać postaci, czy też, jakie wydaje otoczenie muszą być niesamowicie dobrze przemyślane. Zastanówmy się przez moment jakby to było, gdyby jakaś gra z sensacyjnymi scenami nie posiadała ani jednego dźwięku. W tych czasach ciężko byłoby przywyknąć. Dodatkowo gra nie okazałaby się już tak atrakcyjna, bo muzyka tworzy napięcie, sprawia, że gra jest zupełnie inaczej odbierana. Dlatego tak istotne jest, by stworzyć naprawdę dobrą ścieżkę dźwiękową do gier, bo w innym wypadku gra okaże się niepełna. Wejdź na stronę i zapoznaj się z ofertą: Trance-Techno

Świetne piosenki, które kojarzymy z grami

Czasem , kiedy słyszymy jakąś piosenkę w radiu i zdaje nam się, że gdzieś ją słyszeliśmy. A potem odpalamy komputer lub konsolę i dociera do nas, że ten właśnie utwór jest w naszej grze.

Zainteresował Cię nasz artykuł? Będzie nam miło, jeżeli zdecydujesz się na przeczytanie kolejnych. Po prostu kliknij hiperłącze (https://www.bscav.eu/streaming-online/) i przeloguj się do kolejnej strony.

Bo muzyka do gier to m.in. utwory muzyczne, które są popularne i które świetnie dopasowują się do charakteru gry. Bywa, że utwór nie jest szalenie znany, a jakaś gra świetnie taką piosenkę wypromuje.
Bank muzyki royaltyfreeheaven
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Poza już istniejącymi utworami, są tworzone piosenki z myślą o jakiejś grze. A na dodatek należy zrobić ścieżkę dźwiękową do gry, która nie opiera się na piosenkach, a na głosach, jakie są wydawane w wielu sytuacjach, na różnych poziomach przez postaci i otoczenie, w którym się znajdują. Tworzenie takiej muzyki nie jest prostą sprawą, trzeba trochę się męczyć, by wszystko do siebie pasowało. Do gier muzykę komponują wielcy muzycy.

xbox i playstation na targach
Author: Gage Skidmore
Source: http://www.flickr.com
Osoby, które naprawdę potrafią oddać klimat gry za pomocą dźwięków. Jest to kosztowne przedsięwzięcie, ale jedynie w taki sposób można sprawić, że gracze będą w stanie odczuwać, iż zrobiono wszystko, by chcieli do tej gry powracać i później kupować kontynuacje. Bo odpowiedni dźwięk, dobra fabuła i odpowiednia techniczna jakość doprowadzi do tego, że osiąga szczyty popularności.

Tags: komputer, muzyka, gry, dźwięki