Śpiwory powinny zapewniać ciepło


Śpiwory mogą być w przeróżnej grubości

Gdy udajemy się na biwak, musimy być przygotowani na to, że będziemy potrzebować paru niezbędnych rzeczy, bez których taki wyjazd nie ma szansy się udać. Przez to w pierwszej chwili musimy spojrzeć na śpiwory i zadecydować, które z nich okażą się dla nas dobre. Możemy wybrać takie, które będą rozpinane na całej długości, więc prościej będzie się w nie wchodziło, a w razie konieczności, będziemy mogli z nich wykonać pojedyncze, duże przykrycie, lecz mamy szansę kupić także takie, które wcale nie okazują się być rozpinane oraz wtenczas przypominają swoim kształtem taką mumię. Poza tym wyróżniają się one pomiędzy sobą grubością, zatem powinniśmy się zastanowić, czy będziemy potrzebować taki, który będzie nas grzał, czy starczy cienki, bo noce powinny być gorące.

wspinaczka górska
Author: Masa Sakano
Source: http://www.flickr.com
Polary okazują się być niesamowicie wygodneJeśli planujemy dalekie wędrówki, to powinniśmy się na nie odpowiednio przyszykować. Jeśli nie posiadamy pewności jaka ma być pogoda, lecz przyjmujemy, że ma szansę w jakieś dni okazać się chłodno, to powinniśmy się namyślić, czy nie zapakować do torby polary.

Aby uzyskać nowe informacje na omawiane zagadnienie przenieś się tutaj, a na pewno nie poczujesz się zawiedziony Sprawdź to!

Przeważnie okazują się być one robione z miękkiego tworzywa, który równocześnie okazuje się być bardzo ciepły i wspaniale będzie nas ochraniał od zimna. Co więcej okazują się być takie, które będą cieńsze i takie naprawdę grube, więc powinniśmy się zastanowić jakiej pogody się spodziewamy i które z nich idealnie się sprawdzą w naszym przypadku. Im uważniej dobrany polar, tym wygodniej nam w nim będzie, szczególnie że niejednokrotnie będą miękkie oraz przytulne - .

w namiocie
Author: Oleh Slobodeniuk
Source: http://www.flickr.com
Na biwaku wszystko może się przydarzyć

Powinniśmy okazać się przyszykowani na to, że na wycieczce wiele może się zdarzyć, przez to tak istotne będzie to, żeby spakować do torby wszystko co konieczne. To właśnie sprawia, że w pierwszej kolejności rozmyślamy o śpiworze, karimacie albo materacu, a też o odpowiedniej odzieży, która będzie pasowała na każdą aurę - zobacz więcej.

Tags: pogoda, odzież, BIWAK