Jedziesz do Krakowa? Zdajesz sobie sprawę, co warto zobaczyć w tym mieście? Oto krótki przewodnik


Dla każdego miłośnika historii, dla pasjonata pięknych budowli, jest na pewno atrakcyjną destynacją. Kraków, dawna stolica Polski, ma się czym chwalić, a zabytki Starego Miasta tworzą oryginalną i niezwykle piękną kolekcję. Zabytków jest tak dużo, iż na ich dokładne poznanie trzeba poświęcić kilka dni. Jakie atrakcje są najistotniejsze? Co powinien zobaczyć każdy, choćby w czasie najkrótszej wycieczki po królewskim mieście?

Kraków
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Kraków to przede wszystkim Zamek Królewski na Wawelu. Ta znana katedra i zamkowe wnętrza to ważne cele każdej wycieczki do tego miasta. Ważnym miejscem jest również Rynek Główny, przyciągający Sukiennicami oraz Kościołem Mariackim.

Czy powyższa porada wywołała Twoją dociekliwość? Jeżeli tak, to poznaj ten bardzo wyczerpujący artykuł. On bez wątpienia także okaże się warty zgłębienia.

Tego typu zabytki są bardzo dobrze poznane, tak samo zresztą jak znajdująca się w okolicy Brama Floriańska oraz Barbakan. Spacer po Plantach utworzonych w miejscu dawnych murów miejskich oraz odwiedziny na terenie żydowskiego Kazimierza to następne atrakcje, dzięki jakim Kraków jest miastem wyjątkowo atrakcyjnym dla przyjeżdżających. Cudowne synagogi oraz kirkuty to bardzo cenne pamiątki mające związek z krakowskimi Żydami.

Kraków to również cudowne placówki muzealne. Wśród tych najbardziej ciekawych znajduje się muzeum zaaranżowane w Fabryce Schindlera oraz Podziemia Rynku. Muzea biograficzne czy wspaniałe galerie dzieł sztuki, z którymi się można zetknąć w Muzeum Narodowym oraz w Muzeum Czartoryskich. Interesującym celem wycieczki po Krakowie może się też okazać wizyta w tego typu muzeach, które koncentrują się na wybranej dziedzinie nauki. Dużym powodzeniem cieszy się tutejsze Muzeum Archeologiczne a także Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Inne interesujące miejsca, to Muzeum Archidiecezjalne, słynna „Rydlówka” czy Muzeum Historii Żydów. Są to na pewno kolejne miejsca, jakie w pełni zasługują na zainteresowanie ze strony odwiedzających. Dzięki nim Kraków jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez gości miast w Polsce, a jego atrakcje znane i doceniane są też poza granicami Polski.Kraków Rynek
Author: Radomir Cernoch
Source: http://www.flickr.com
Kraków to także nowoczesność, z tego względu wiele osób tu przyjeżdża na zakupy. Zakupy w Krakowie są bardzo korzystne, bo dzięki popularności miasta i odpowiedniemu położeniu na mapie naszego kraju, jest tu wiele sklepów, w jakich warto zrobić duże zakupy. Tak samo jak w innych dużych miastach znajdziemy tu wielkie galerie handlowe, lecz również markety specjalistyczne, w których z pewnością znajdziemy to, czego poszukujemy, chociażby albo polecana strona internetowa.

Tags: Kraków, pamiątki, zakupy, zabytki, sklepy