Praca nie ma sensu jeśli jest mało efektywna. Każdy właściciel firmy powinien zabiegać o jak największą efektywność


Praca zawsze może zaskoczyć. Zawsze bowiem występują pewne rozbieżnościw podejściu do tego zagadnienia. Wiele zależy od miejsca pracy, od osób obejmujących określone stanowisko. Najważniejszy głos ma jednak ten, kto ponosi największą odpowiedzialność za firmę– szefa, dyrektora czy wspólników. To właśnie ci ludzie decydują, jak wygląda efektywność pracy.
praca przy laptopie
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Wykroczenia poza te ustaleniamoże przynieść straty całej organizacji. Tylko najlepsze firmy zaś starają się działać najlepiej właśnie w tej dziedzinie. Efektywność czasu pracy to podstawa profesjonalizmu. Na czym to właściwie polega? Wskaźniki, które są za to odpowiedzialne są tworzone obliczając różnicę czasów pracy wykonanej i sumy czasów,które osiąga się na wykonywanie danych prac. O czasie normatywnym możemy mówić wtedy, gdy planujemy, nie wiem, ile dokładnie wyniesie czas wykonania pracy, ale możemy to dość dokładnie zaplanować.Czas dostępny zaś, to czas faktyczny, czyli taki, który dokładnie określa czas wykonania pracy. Jeśli więc zsumujemy czasy normatywne (czyli te planowane), możemy dokładnie określić przedział czasu, który trzeba przeznaczyć by wykonać dane zadanie, a później podzielimy to przez czas dostępny, to otrzymamy efektywny czas pracy. Taki sposób jest zdecydowanie lepszy niż wskaźnik ilościowy produktywności, ponieważ pozwala na bardziej obiektywne obliczanie efektywności zrealizowanej pracy.

Dzięki temu mamy możliwość bardziej dobrego rozliczania pracy. Nie powinno się jednak tym sposobem całkowicie zastępować wskaźnika ilościowego. Powinien on być funkcjonalnym dopełnieniem, który usprawnia pracę.

To bardzo ważne, żeby każda firma mogła jak najbardziej zbliżyć się do tego ideału, gdyż czas można różnie interpretować, a nie zawsze wpływa to dobrze na proces pracy. Z jednej strony mamy więc zarządzających firmą, dla których czas to kluczowy obok efektywności, wskaźnik, jak przebiega praca.


Zdjęcie w technice rybie oko
Author: Fernando L
Source: http://www.flickr.com
Z drugiej zaś mamy pracowników,którzy również bardzo cenią czas,ponieważ zależy im na uczciwym rozliczeniu ich pracy. Czasami jednak jest to niemożliwe, co może być przyczyną licznych frustracji i nieporozumień.

Czy na tej witrynie (http://lubin-adwokat.pl/) znalazłeś wszystkie potrzebne informacje? Jeżeli czujesz brak, to namawiamy na nową. Wejdź w poniższy link i voila.

Z pewnością nie sprzyja to tworzeniu dobrej atmosfery w pracy.

Tags: praca, efektywność, firma