Przemysł okręgu Śląsk na tle bezrobocia w kraju


W ostatnim czasie bezrobocie zarówno w Polsce, jak w Europie staje się co raz poważniejszym problemem. Na przykład w Hiszpanii bezrobocie sięga dwudziestu sześciu procent.


U nas nie jest jeszcze tak źle, ale w wielu regionach kraju bez pracy pozostaje spora część zdolnych do wykonywania zawodu młodych osób. Najwyższy procent bezrobotnych zanotowano pod koniec lutego 2013 w województwie podlaskim.

Jeżeli zainteresował Cię ten artykuł, spójrz na treść (https://www.spijtanio.eu/kwatery-pracownicze-wladyslawowo) zamieszczone pod tym linkiem, znajdują się w tamtym miejscu inne informacje, które będą dla Ciebie interesujące.

O wiele niższe wskaźniki odnotowuje się na terenach województw śląskiego, wielkopolskiego czy mazowieckiego.
praca tymczasowa warszawa
Author: Victor1558
Source: http://www.flickr.com

Porównując oferty pracy w tych regionach od razu widać, gdzie sytuacja jest znacznie trudniejsza. Region województwa śląskiego od lat znany jest z rozwiniętego przemysłu. Jest to najbardziej istotny region przemysłowy w naszym kraju. Województwo śląskie jest okręgiem bardzo dobrze skomunikowanym. Na śląsku krzyżują się główne trasy tranzytowe. Zalicza się ten region do najbardziej uprzemysłowionych i zurbanizowanych obszarów Polski. Polecam fajna praca tymczasowa warszawa.

Na tych terenach od dziesięcioleci rozwijał się przemysł ciężki. Bardzo duże znaczenie ma tutaj przemysł górniczy. Cztery kopalnie węgla należą do Katowickiego Holdingu Węglowego a ponadto jedenaście kopalni składa się na Kompanię Węglową. Jest to największa firma tego typu w Europie. Kolejną gałęzią gospodarki, która jest bardzo ważna jest przemysł hutniczy. Huty ulokowane są w Chorzowie, Świętochłowicach, Dąbrowie Górniczej i innych. W regionie tym ponadto bardzo ważną rolę pełni przemysł energetyczny i chemiczny.


Nic więc dziwnego, że teren ten ma dość małe bezrobocie. Co ciekawe wpisując praca” ukazują się na różnorodnych stronach ogłoszenia nie tylko techniczne. Pozytywny wpływ przemysłu można zauważyć w licznych gałęziach i branżach. W miastach górnego śląska poszukuje się osób do różnych zawodów, zarówno fryzjera jak i managera. Prężnie działające zakłady przyczyniają się do tego, że mimo kryzysu w wielu branżach, sytuacja na ziemiach śląskich jest całkiem niezła. Ważne dla regionu są również inwestycje unijne, które w ostatnich latach latach bardzo poprawiły sytuację gospodarczą w województwie.

Tags: bezrobocie