W jaki sposób zorganizować biwak?


Co to znaczy “dobry obóz”? Czy dobry obóz, to ten, na którym była kapitalna atmosfera, czy ten, który był po mistrzowsku spożytkowany czasowo (np. na prowadzenie zajęć)? A może dobry obóz, to ten, na który pojechało wielu skautów? A czy w takim przypadku biwak, na jakim było 8 osób jest zły? Wszyscy znamy zasady dobrej zbiórki.

Czy biwak kieruje się takimi samymi wytycznymi? Czy przyszykowanie dobrego biwaku oznacza żmudną pracę dla jego realizatorów? Zależy od tego, jak ogromną ma się wprawę w szykowaniu biwaków, rajdów, itd.

Szukasz uzupełniających wiadomości na omawiany tu temat? To nie problem, po prostu wejdź dalej osteopatia lublin a przekonasz się, że to było bardzo łatwe.

Po pierwsze przygotowując plan zajęć zostaw sobie określone zapasy czasowe - to przyzwoli na wygospodarowanie odrobiny czasu wolnego między zajęciami i dużo wolności wieczorową porą i w nocy. Nie trzeba będzie "gonić" materiału. Po drugie coś, czego nie da się uplanować - aura. Po udanym biwaku niezwykle dużo osób uwydatnia, iż na biwaku panowała niezwykle miła atmosfera, iż nie było spięć jak też nieporozumień. Można z pewnością spróbować kreować nastrój, jednak nikt nie zagwarantuje rezultatu.
dowiedz się więcej
Author: Sammy Zimmermanns
Source: http://www.flickr.com
Wszystko to zależy od doboru kadry i uczestników. I od wolnej woli porozumienia się w poniektórych kwestiach. I od różnych maleńkich rzeczy, które zdają się całkiem nienamacalne, a jednak. Jak na przykład nasze wspólne śniadanie. Co można zrobić, aby dać sobie szansę na stworzenie niezłego biwaku? Takiego, na którym wszystkim jest z sobą dobrze, na którym wszyscy się dobrze czują, gdzie jest czas na podniosłe zajęcia a także czas na trochę szaleństwa. Z całą pewnością trzeba solidnie rozważyć co to ma być. Czy obóz czysto integracyjny, czy właściwie warsztaty szkoleniowe dla podharcmistrzów? Z góry uprzedzam, żadna z tych form w "czystej" odsłonie nie wyjdzie dobrze. Z biwaku integracyjnego wyjedziemy znużeni notorycznymi zabawami, tańcami a także rozmowami, a z warsztatów szkoleniowych - zmęczeni, a może nawet znudzeni.Sztuka polega na tym, aby odpowiednio dobrać proporcje. Nadużycie w jedną ze stron sprawia zniechęcenie części uczestników gromady. Trochę się pobawmy, jednak nie zmarnujmy wspólnie spędzonego czasu. Ważki jest dobry rynsztunek (śpiwory 4F - ). Gdy na biwak jedziemy rowerem, także odzież rowerowa 4F.

Tags: BIWAK, rzeczy, obóz, ekwipunek, uczestnik, warsztaty szkoleniowe