Przykłady książek oraz ich filmowych ekranizacji. Czy to odpowiedni pomysł na prezent?


Są takie tytuły książek lub filmów, które kojarzą prawie wszyscy. Często na podstawie książek tworzone są ekranizacje, jakie sprawiają, że tego rodzaju historia jest rozpoznawana przez jeszcze większe grono ludzi. To powoduje także, że takie pozycje mogą być idealnym pomysłem na przykład na podarunek. O których tytułach trzeba wspomnieć?

Wiele osób kojarzy na pewno osobę Hanibala Lectera. Postać ta została sławna za sprawą filmu, który zyskał spory rozgłos i popularność. W roku 2007 nakręcono jedną z części Hanibal po drugiej stronie maski, która opowiada o początkach historii Hanibala. Warto wiedzieć, iż filmy o tej postaci powstały na podstawie książek, które tak samo jak film są dobrym prezentem dla osób w każdym wieku.

książki
Author: Sarah Sammis
Source: http://www.flickr.com
Kolejną książką oraz filmem, które na pewno kojarzy wiele osób jest Duma i uprzedzenia. Ta książka Jane Austin właściwie była już popularna zanim została przeniesiona na ekran. Twórczość Austin bowiem ma sporo fanów na całym świecie. Zarówno powieść jak i film pokazują życie wyższych sfer w Anglii na styku dziewiętnastego i dwudziestego wieku. Pokazuje dużo różnych intryg i romansów, jakich w tamtych czasach nie brakowało- hannibal po drugiej stronie maski.

Greg Zorba to propozycja może dla trochę starszych ludzi, którzy pamiętają sławny film z roku 1964 z niezapomnianym Anthonym Quinnem, jaki stworzono na podstawie książki.

To niewątpliwie bardzo użyteczna kwestia, więc jeśli chcesz ją przestudiować głębiej, to kliknij tu, a więcej znajdziesz w linku (https://proformasport.pl/).

Na kartach książki jak również w filmie pokazane są losy Greka udającego się z kontynentalnej części Grecji na Kretę. Doskonale i w sposób niesamowicie barwny przedstawiona jest w niej mentalność osób zamieszkujących Bałkany.

Inną natomiast książką, którą kojarzą wszyscy jest Sennik Egipski. W niej właśnie poszukujemy znaczenia naszych snów i marzeń sennych. Temat snów bowiem od dawna interesował wiele osób. Jest kojarzony bowiem z czymś tajemniczym, czego znaczenie chcielibyśmy odkryć. Taki sennik w przejrzysty sposób podpowiada co kryje się za naszymi snami- więcej o senniku egipskim.To bez wątpienia nie wszystkie ciekawe pozycje, natomiast jest duża szansa, iż przypadną do gustu wielu osobom. Warto w związku z tym sięgnąć czasami po tytuły książkowe i ich ekranowe adaptacje, albo też po książki, jakie są swego rodzaju pewnikiem. Tym bardziej gdy nie do końca znamy osobę, jakiej chcielibyśmy zrobić niespodziankę. Wtedy jest więcej szans na to, iż tego typu upominek się spodoba.

Tags: Pozycje, książki, Filmy, ekranizacje