Spis największych atrakcji i ciekawostek w Kołobrzegu, znaczenie tego miasta na mapie polskich uzdrowisk.


Kołobrzeg to jedno z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych nad naszym morzem. Co roku przyjeżdżają do niego setki tysięcy urlopowiczów, szczególnie w sezonie letnim miasto to, podobnie jak inne z tego rejonu, na znacznie więcej turystów niż mieszkańców. Do Kołobrzegu większość osób przyjeżdża głównie dla piaszczystych plaż i morza, generalnie warunki do aktywnego wypoczynku są tam naprawę dobre.

plaża w Kołobrzegu
Author: zeesenboot
Source: http://www.flickr.com
Oprócz samego plażowania można wyruszyć w rejs jedną z licznych łodzi i kutrów rybackich, a dla zainteresowanych może to być nawet daleki Bornholn. Na wybrzeżu działają liczne wypożyczalnie wodnego sprzętu, pozwalającego na aktywny wypoczynek, bardzo podobnie jest na lądzie, gdzie bez problemów można wynająć rower i na nim zjeździć całą okolicę. Nie można też nie pamiętać o życiu kulturalnym i rozrywkowym, oferta różnego rodzaju imprez zwłaszcza w lecie jest naprawdę duża. Spora liczba restauracji, barów i dyskotek sprawa, że raczej się tam nie da narzekać na nudę po zakończeniu plażowania.Jednak Kołobrzeg ma jeszcze jedno oblicze, o jakim wiedzą tylko zainteresowane osoby. Jest mianowicie jednym ze starszych i najbardziej cenionych uzdrowisk wypoczynkowych w Polsce. Bardzo istotny dla tej miejscowości jest bardzo specyficzny mikroklimat, na który wpływ ma przede wszystkim bliskość morza - wyjazd (wycieczki szkolne wielkopolska) do uzdrowiska.
Wiatry które wieją w stronę miasta przynoszą przefiltrowane, czyste powietrze, bardzo korzystnie na układ oddechowy działa także tak morski aerozol, to znaczy mikroskopijne cząsteczki z dużą ilością cennych minerałów. Ale uzdrowisko Kołobrzeg lubiane jest nie tylko z powodu swojego mikroklimatu, chociaż on ma duże znaczenie na popularność tego miejsca.

Niezwykle cenione pośród odwiedzających są również borowiny, czyli po prostu złoża torfu. Jak wykazały liczne badania, borowina z okolic Kołobrzegu ma wiele pożądanych substancji biologicznych, które mają bardzo korzystny wpływ na choroby reumatyczne . Z takich też powodów tamtejsze lecznicze ośrodki chętnie wykorzystują borowinę, oferując szereg różnych zabiegów z nią w roli głównej.

Tags: torf, plaża, morze, turysta, restauracja, dyskoteka, wybrzeże, klimatu