Sprawdzona metodyka zarządzania a także kierowania projektem podstawą doskonałego wyniku


Dobra strategia dowodzenia i sterowania projektem fundamentem doskonałego wyniku

Niezawodna koncepcja przywództwa i kierowania przedsięwzięciem filarem sukcesuWłaściwe dowodzenie oraz sterowanie przedsięwzięciem to wymagające i wymagające sumienności zajęcie.

szkolenie prince2
Author: Steve Jurvetson
Source: http://www.flickr.com
Aby sięgnąć po mistrzostwo w tej branży warto skorzystać z szeroko używanych i dobrych koncepcji.ale (sprawdź stronę)Jeżeli posiadasz doświadczenie a także odnosisz sukcesy jako menedżer, warto zweryfikować swoje uzdolnienia zdobywając certyfikat.

PRINCE2 - uniwersalna koncepcja zarządzania przedsięwzięciami

PRINCE2 jest uniwersalną metodyką używaną do dowodzenia i kierowania przedsięwzięciami z wielu dziedzin o wszelkich rozmiarach. Jest zbudowana na produktach tzn. jej przebieg działania jest skupiony na końcowym produkcie. Termin bierze się od pierwszych liter angielskiej nazwy metodyki: PRojects IN Controlled Environments, tzn. Projekty w sterowanym środowisku. Metodyka PRINCE2 (zobacz stronę) wywodzi się z standardu PROMPT (Project Resource Organisation Management Planning Technique). W 1989 r. po nabyciu praw do metodyki PROMPT przez firmę LBMS, brytyjska agencja rządowa CCTA (Central Computer and Telecommunications Agency) udostępniła standard pod nową nazwą PRINCE. Wykorzystywany wcześniej głównie w branży IT standard zaczął być stosowany także poza nim. W 1996 r. opublikowano koncepcję PRINCE2 jako ogólną strategię dowodzenia przedsięwzięciami.Certyfikat PRINCE2 Foundation - pierwszy krok w kierunku zostania akredytowanym menedżerem

szkolenie
Author: Tau Consulting
Source: http://www.flickr.com
Swoje zdolności jak i znajomość metodyki PRINCE2 warto udokumentować uzyskując dokument świadczący o wiedzy i doświadczeniu. Dokument można uzyskać na jednym z dwóch poziomów zaawansowania: Foundation oraz Practicioner. O certyfikat PRINCE2 Practicioner mogą aplikować jedynie jednostki mające certyfikat PRINCE2 Foundation, który jest globalnym pokwitowaniem wiedzy merytorycznej oraz znajomości nomenklatury dotyczącej standardu. Certyfikat wystawiany jest przez EXIN/PEOPLECERT "PRINCE2 Foundation" bezterminowo. O dokument PRINCE2 Foundation mogą ubiegać się wszyscy. Nie trzeba posiadać udokumentowanych godzin nauki czy też praktyki.

Tags: nauka, firma, certyfikat