Spływy kajakowe jako ciekawa postać relaksu


Istnieje mnóstwo sportów, które mogą być uprawiane wyłącznie latem, bo naturalnie wtenczas ludzie przejawiają największą aktywność i organizują wakacje.
fotos - miasto
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


Spływy kajakowe Pilica to taka aktywność w której mogą brać udział ludzie w każdym wieku, toteż to tak wspaniały pomysł na spędzenie czasu z rodziną. Obcowanie z przyrodą to wielka przyjemność i odpoczynek od powszedniego wrzasku miast. Rzeka Pilica jest bezpieczna, płynie nizinnym, urozmaiconym szlakiem. Malownicze widoki i czysta woda ośmiela całe rodziny na tę formę wypoczynku. Można brać udział w kilkudniowych wycieczkach z rodziną, jednak może to być również (kliknij, zobacz, sprawdź) jedno dniowy wypad z kumplami. Dużą wartością tej formy spędzania czasu wolnego są niewielkie koszty. Jest opcja dopasowania ich ceny do własnej kieszeni.


Aby eskapada była miła i pozostawiła miłe wspomnienia należy dbać o stosowny strój. Aktualnie na rynku osiągalna jest garderoba z przewiewnych, syntetycznych i równocześnie oddychających materiałów, w jaką warto się zaopatrzyć przewidując takie przedsięwzięcie. Surowce syntetyczne do tego poświęcone schną szybciej i ogrzewają nawet gdy są zwilgotniałe. Ważne jest również nakrycie głowy, szczególnie w czasie upałów. Może to być czapeczka z daszkiem, sprawdzą się też okulary przeciwsłoneczne, również aplikowanie kremów z filtrem powinno być absolutnie niezbędne.
Spływy kajakowe to również kąpiele z dala od turystycznego zgiełku i ścisku na modnych kąpieliskach. Wypoczynek nad wodą fantastycznie uspokaja i wycisza, dlatego należałoby wybrać taką formę wypoczynku nie tylko w lecie.

Tags: odzież, port, cisza