Szkoła XXI wieku


Już ponad 10 lat w kraju istnieją pewne ośrodki, które doradzają nauczycielom w ich trudnej pracy.
W każdym większym mieście znajduje się Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Przyjrzyjmy się, co konkretnie ta instytucja robi dla rzeszy belfrów w całym kraju i w jaki sposób można skorzystać z jej pomocy.

szkola
Source: flickr.com
Regionalne Centrum Doskonalenia Nauczycieli rozsyła do placówek szkolnych dokładne informatory, w których są wypisane rodzaje pomocy dla pracowników. Dyrekcja placówki sprawdza katalog i decyduje, czy pragnie wysłać pracowników na konferencję, odpowiednie szkolenie (np. o tematyce jak ewaluacja programu wychowaczego) albo zaprosić ludzi z CDN, aby zaprezentowali podręczniki oraz wspierali na przykład w projektowaniu programu nauczania. CDN często urządza konkursy z danego przedmiotu, które pomagają w mobilizowaniu uczniów do nauki.

Nauczyciel również może indywidualnie zgłosić się po wsparcie do tej jednostki. Centrum Doskonalenia Nauczycieli często proponuje kurs dla nauczycieli, robiony w celu podniesienia kwalifikacji i zwiększenia umiejętności dydaktycznych. CDN również wspiera nauczycieli, którzy pragną wskoczyć na kolejny stopień awansu. Eksperci CDN pomagają zebrać właściwe formalności do procesu awansu oraz zapewniają konferencje dokształcające jak nauczyciel jako funkcjonariusz publiczny. Centrum Doskonalenia Nauczycieli służy wskazówkami i wsparciem każdemu nauczycielowi, który będzie w takiej potrzebie. Do pomocy w każdej placówce CDN znajduje się grono specjalistów z MENu.

Sprawdź, czy spodoba Ci się proponowana oferta. Oferujemy produkty dobrane do indywidualnych potrzeb. Nie czekaj i dowiedz się, w jaki sposób pracujemy.budynek szkoły
Source: flickr.com
Centrum Doskonalenia Nauczycieli nierzadko ma w swoim katalogi przeprowadzanie tak zwanych diagnoz dydaktycznych. Służą one do kontrolowania wiedzy młodych ludzi, którzy właśnie przybyli z gimnazjów oraz oceniania rezultatów po trzyletnim chodzeniu do szkoły średniej. To bardzo przydatne narzędzie, które w obiektywny sposób umie ocenić możliwości edukacyjne liceum i zaplanować ewentualne modyfikacje. CDN urządzają też różnego gatunku projekty, takie jak np. pomoc uczniom z ADHD.

Tags: projekty, narzędzie, szkolenie, informatory

Author: S.S.
Source: eko-tur.pl