W co najlepiej spakować się na urlop?


Każdy, kto wybiera się na urlop, zwykle myśli o tym, co trzeba SPAkować. Listę potrzebnych rzeczy tworzymy w głowie lub na kartce znacznie wcześniej. Nie chcemy przecież niczego zapomnieć. Jednak warto zastanowić się również nad tym, w co powinniśmy się spakować.


Walizka czy torba - oto jest pytanie


natura
Author: Andy Nobes
Source: http://www.flickr.com


Butelka LifeSaver
Source: http://aqua-life.net.pl/
Jeśli zastanawiamy się nad tym, co jest lepsze - walizka czy torba? W co się spakować? Ważne w tym momencie jest to, aby odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań. Przede wszystkim główna kwestia, która powinna wpłynąć na naszą decyzję, jest taka czy podróżujemy samolotem, czy na przykład pociągiem. Jeśli na przykład wybieramy się w upragnione wakacje z biurem podróży. Jeśli gwarantują nam oni odbiór z domu i transfer na lotnisko, a na miejscu dowóz do hotelu, to zdecydowanie wygodniej będzie nam z walizką.

Czy masz chęć zobaczyć tę tematykę z zupełnie odmiennej perspektywy? Jeżeli tak, to przeczytaj także wpisy z witryny (https://www.nadwigrami.pl/klub-sportowy,kontakt.html), które odnajdziesz po kliknięciu tu.

Będziemy mogli w niej poukładać wszystkie nasze ciuchy i inne rzeczy. Walizki z reguły posiadają także paski, którymi możemy spiąć bagaż przed zamknięciem walizki. Dzięki temu będziemy pewni, że nasze rzeczy nie będą się w walizce przemieszczać podczas wrzucania ich do samolotu. Należy jednak pamiętać o tym, że lecąc samolotem, trzeba mieć naprawdę dobrej jakości walizkę. Niestety pracownicy lotnisk rzadko dbają o walizki i rzucają nimi dość swobodnie, gdy trzeba je umiejscowić w luku bagażowym. Przez ich trywialne podejście do sprawy często okazuje się, że walizki docierają na miejsce uszkodzone. Warto zatem przed wylotem na upragnione wakacje wybrać się do dobrego sklepu z walizkami i kupić coś porządnego. Owszem, będziemy musieli wydać na to trochę więcej pieniędzy, ale wydatek ten po jakimś czasie nam się zwróci. Nie będziemy musieli przecież co rok kupować nowej walizki. A tak by się zapewne działo, jeśli za każdym razem kupowalibyśmy walizkę kiepskiej jakości. Jeśli jednak nasza podróż nie maluje się tak bezstresowo, jak w przypadku lotu samolotem, to warto zastanowić się nad spakowaniem swoich rzeczy do torby. Jeśli będziemy na przykład podróżować po Polsce pociągiem i zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele dworców nie posiada wind, to warto wybrać torbę. Jest ona wygodniejsza i przede wszystkim lżejsza.


Będziemy mogli bez problemu umieścić ją na półce w przedziale i później w małym busie, który zawiezie nas na przykład do upragnionej małej wioski nad morzem. Wtedy torbę będziemy mogli zarzucić na ramię i bez większych problemów pokonamy każdy dystans i każdą przeszkodę (choćby schody lub krawężniki). Z walizką byłoby wtedy sporo kłopotów.

Tags: urlop, SPA, pociąg