​W jaki sposób dbać o klienta? Przede wszystkim z najwyższym szacunkiem


W dzisiejszych czasach zdobycie nowego klienta jest rzeczą względnie łatwą. Internet daje nam nieskończone możliwości w zakresie reklamy oferowanych przez nas produktów lub usług, przy czym sporą część pracy związanej z ich promowaniem wykonują sami użytkownicy. W sieci rewelacyjnie działa tak zwany marketing szeptany i polecanie sobie nawzajem. Choć Internet jest bardzo istotnym narzędziem przy prowadzeniu jakiejkolwiek firmy, jego potęga może stać się iluzoryczna i przynieść efekty odwrotne do oczekiwanych.

telefoniczna obsługa klienta
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Umożliwia on bowiem błyskawiczne wybicie się, ale jednocześnie grozi, że nasza firma utonie w morzu podobnych ofert. By zapewnić sobie dzisiaj stabilną pozycję na rynku nie wystarczy zatem zadbać o skuteczną reklamę - Debesis. Równie istotne jest zainwestowanie w życzliwą obsługę klienta. Niestety wielu przedsiębiorców wciąż nie docenia funkcji, jaką pełni ten dział w całej firmie. Tymczasem doskonale przygotowany serwis dla konsumenta ma niebagatelny wpływ na korzystny odbiór danej firmy w społeczeństwie i jest jednym z najważniejszych czynników tworzących jej markę. Pracownicy skierowani do pracy w pionie obsługi klienta powinni zostać odpowiednio przeszkoleni po to, by nauczyć się, jak wybrnąć z różnych sytuacji. W większości przypadków ludzie telefonujący na numer serwisu konsumenta są rozczarowani produktem lub usługą i chcą wnieść zażalenie.systemy call center
Author: Senado Federal
Source: http://www.flickr.com
Nie są to zatem łatwe rozmowy, zwłaszcza że wielu klientów daje się ponieść emocjom i przenosi swoje rozgoryczenie na osobę siedzącą po drugiej stronie linii. Pracownik, który został przygotowany do tego typu stanowiska (Poszukujesz zatrudnienia? Rzuć okiem na propozycje: doradca klienta poznań) będzie w stanie uspokoić rozzłoszczonego rozmówcę i zaproponować mu zadowalające rozwiązanie jego problemu - na jego stronie. Warto więc zainwestować pieniądze w profesjonalne szkolenie (black belt) dla członków swojego zespołu. Rzeczą, bez której trudno sobie wyobrazić sprawnie funkcjonujący dział obsługi klienta jest również odpowiednia technologia. Innowacyjne systemy call center zapewniają wysoki poziom obsługi telefonujących osób, a przy tym bardzo upraszczają pracę wszystkim członkom serwisu konsumenckiego.

Tags: technologia, marka, reklama