W jaki sposób dekorować słoik?


Do przetrzymywania przetworów, czy pachnących herbat doskonale nadają się większe bądź mniejsze słoiki. Lepiej będą wyglądać na kuchennych półkach, gdy je samodzielnie ozdobimy. Nadadzą wnętrzu atmosfery, będą także tworzyły doskonałą ozdobę wnętrza. Jak udekorować słoik?

bukiet w słoiku
Author: ProFlowers
Source: http://www.flickr.com
Bez względu na to, jaką techniką plastyczną chcemy użyć, nim rozpoczniemy prace dekoratorskie musimy zebrać niezbędne narzędzia. Poniżej atrakcyjne wskazówki w jaki sposób ozdobić słoik. Wymagane będą:

dekoracyjne słoiki
Author: Personal Creations
Source: http://www.flickr.com
- większe i mniejsze słoiki + nakrętki – należy je dokładnie wyczyścić, najlepiej sparzyć wrzątkiem i osuszyć ścierką,
- klej – najlepiej przeźroczysty,
- nożyczki,
- żelowe farbki witrażowe,
- materiały do ozdabiania - koraliki, naklejki z nazwami przypraw bądź przetworów, wstążka, gumki recepturki, kolorowe szkiełka, ziarenka kawy lub zbóż itd., materiał dekoracyjny, ceratkę, koronki, serwetki – w tej kwestii jedynym ograniczeniem jest wyłącznie własna fantazja.

Słoik na przetwory.

Czy nie sądzisz, że dane na opisywany wątek mógłbyś odnaleźć także na innym portalu? Naturalnie, że tak - kliknij tu, a zobaczysz tam proponowany artykuł (https://magazynauto.pl/porady/okulary-dla-kierowcow-to-musisz-wiedziec,aid,1383).

Ze względu na pasteryzację przetworów i długiego gotowania we wrzątku słoiki możemy udekorować dopiero po ich ostudzeniu. W Internecie znajdziemy całą masę przykładów naklejek – wystarczy je wydrukować na samoprzylepnym papierze, przykleić na środku słoika. Następnie obrysowujemy wieczko na dekoracyjnym materiale – wycinamy okrąg o średnicy dwukrotnie większej niż odrysowane wieczko, i naciągamy za pomocą gumki recepturki na nakrętkę. Finalnie bierzemy przewiązujemy ozdobną kokardką – zrobione! Słoik na kawę. Tu zdecydowanie możemy puścić wodze wyobraźni.

Dobrze jednak, by od razu było wiadomo, co jest w naczyniu trzymane. Wybierzmy więc materiały, które są w kolorze kawowym, bądź rodzajem nadruku nawiązują do kawy. Można więc wykorzystać do oklejenia słoika serwetkę z motywem ziaren kawy, bądź filiżanek pełnych aromatycznego napoju. Musimy jedynie pamiętać, by później odpowiednio zabezpieczyć transparentnym lakierem tak udekorowany słoik.