W jaki sposób możemy przyszykować się do wyjazdu na stok?


Planujesz wypad w góry oraz białe wariactwo na nartach? Dowiedz się koniecznie, w jaki sposób dobrze przyszykować się do wyjazdu na stok.


Nie ma nic przyjemniejszego niż ruch na świeżym powietrzu.


Zimowe wyjazdy i czas białego szaleństwa - przed nami wszystkimi. Pamiętaj, iż obok punktu wyjazdu oraz oprzyrządowania najistotniejsza jest nasza kondycja. Zatroszcz się ażeby przyjemności z jazdy po śnieżnych pochyłościach nie popsuła nam niemiła kontuzja. W jaki sposób więc przyszykować się do wyjazdu na stok?


wyjazd narty
Author: Bruce Skarin
Source: http://www.flickr.com


W nawale powszednich obowiązków jedynie nieliczni mają szansę na regularny sport. Robota siedząca po 10 godzin na dzień, krótki spacer na parking lub przystanek MZK.

Jeżeli ten tekst Cię zaciekawił, to kliknij ten odnośnik, to niezwykle użyteczny artykuł, który opisuje podobne treści.

Jeśli chwilę podbiegniemy, od razu dopada nas duszność. Wieczór spędzony przed telewizorem albo w kinie. Tak zazwyczaj wygląda nasz dzień. A narciarstwo, nawet rekreacyjne jest to sport, jaki nastręcza przygotowania. Trasy zjazdowe liczą zazwyczaj od 1,5 do 3 kilometrów. Obolałe muskuły natomiast odbierają nam radość z jakże niedługiego pobytu w górach jak też zwiększają niebezpieczeństwo odniesienia kontuzji. Przyszykuj się więc odpowiednio na ów wyjazd narty także powinieneś doskonale przygotować. Jeżeli decydujemy się na wyjazd powinniśmy właściwie wcześniej zadbać o naszą kondycję. Przygotowania najlepiej rozpocząć co najmniej sześć tygodni przed wyjściem w góry. Ich celem powinno być przyzwyczajenie mięśni do specyficznego wysiłku. Na start trzy razy w tygodniu możemy organizować sobie długie przechadzki.
Nie strońmy od schodów - pozwoli to na sukcesywną poprawę naszej kondycji ogólnej jak też wzmocni mięśnie nóg. Doskonałym ćwiczeniem będzie również jazda na bicyklu, także stacjonarnym.

Tags: rower, jazda, wyjazd, sposób, wypad