W jaki sposób samemu zrobić zagłówek do łóżka? Poznaj użyteczne wskazówki


Wygląd pokojów może nam się znudzić - nie tylko salonu, lecz także sypialni. To w tym miejscu bowiem każdej nocy idziemy spać, wstajemy i ponownie szykujemy się do pracy czy szkoły, zatem szybko przyzwyczajamy się do jej wyglądu i z upływem czasu może przestać się nam podobać. Zazwyczaj nie trzeba dużo, by ożywić wnętrze, wystarczy np. założyć zagłówki do łóżka, a pokój będzie wyglądać całkiem inaczej. Jak samodzielnie wykonać niniejszy zagłówek, by spełniał swoje zadanie oraz atrakcyjnie wyglądał?

tapicerowany zagłówek łózka
Author: http://www.homespothq.com
Source: http://www.flickr.com
Nade wszystko powinieneś kupić wszystkie niezbędne elementy.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Jeśli tak, to bez wahania sprawdź tutaj nagrzewnica gaz inne tego typu materiały - one również są godne uwagi.

Zaliczają się do nich drewniana rama, którą stworzysz z solidnych desek, wiertarka, gąbka tapicerska, mocny klej oraz materiał, którego chcemy użyć. Przyda się także zszywacz do materiałów, najlepiej stolarski, który doskonale przytwierdzi tkaninę do drewnianej ramy. Aby była odpowiedniej wielkości, należy precyzyjnie wymierzyć łóżko. Przygotowaną ramę obkleja się gąbką, która musi idealnie do niej przylegać – warto jest zadbać o szczegóły, wyłącznie wtedy zagłówek będzie prezentować się rzeczywiście ładnie, niczym ze specjalistycznego sklepu z tego typu asortymentem .


W kolejnym kroku przykrywamy gąbkę zakupionym uprzednio materiałem. Dobrze jest go położyć na czystej podłodze, zaś na nim umieścić ramę wraz z gąbką – wtedy właściwe nałożenie tkaniny nie sprawi żadnego problemu. Tkaninę trzeba solidnie przymocować, by nic się nie fałdowało, inaczej będzie wyglądać nieestetycznie. Można również użyć kleju, jeżeli uznamy, iż nie możemy sobie bez niego poradzić. Potem już wyłącznie przytwierdzamy wykonany zagłówek do ściany, najlepiej przy pomocy specjalnej szyny mocującej, która jest do tego najprostszym sposobem. Gdy skończymy, zostaje nam już tylko zachwycać się efektami wykonanej pracy.
Jeśli wybierzesz tapicerowane zagłówki, możesz także przemyśleć ławeczki tapicerowane. Doskonale wyglądają umieszczone przed łóżkiem. Można na nich położyć np. książki lub koc, którym przykrywamy pościel. W razie, gdy zaopatrzone są w skrzynie, można do nich schować poduszki i kołdrę, aby nie przeszkadzały w ciągu dnia. Takie ławeczki, jeżeli tylko są odpowiednio wykonane, mogą być wyjątkowo efektowne oraz razem z zagłówkiem zmienić wystrój naszej sypialni.

Tags: sypialnia, poradnik, łóżka, tapicerowanie