W jaki sposób wyekwipować salon w bloku?


Mieszkanko w bloku często łączy się z małymi, skomplikowanymi do zagospodarowania powierzchniami. Wcale jednakże nie musi takie być, wystarczy jedynie troszeczkę fantazji, ażeby zmienić nasze nie zawsze wielkie M w obszerne pomieszczenie.


konferencja
Author: Sebastiaan ter Burg
Source: http://www.flickr.com


Sprzyjają temu zarówno trendy propagujące przestrzenie otwarte, jak także sam rynek nieruchomości oferujący bardzo zoptymalizowane pod względem użytkowania mieszkanka, a więc takie w jakich strefa dzienna zostaje w pełni zintegrowana. Rozwiązania owe pozwalają nawet w najmniejszy wnętrzu cieszyć się wolną powierzchnią. Jeśli tylko ergonomicznie ją zagospodarujemy, efekty przewyższą nasze najśmielsze wyczekiwania.


Krakow
Author: Pawel Loj
Source: http://www.flickr.com
Rozpocznijmy od ścian. Ich barwa znamiennie wpłynie na wizualny odbiór naszej dziennej przestrzeni. W apartamentach, zwłaszcza tych o niedużym metrażu preferowana będzie jasna kolorystyka, jaka optycznie zwiększa powierzchnię. Białości, brązy a także tak modne w tym sezonie szarości sprawdzą się w tej roli znakomicie. Jeśli jednak lubimy intensywne kolory, wyeksponujmy je na jednej ze ścian. Do jej dekoracji można także użyć materiałów naturalnych - jak kamień czy cegła. Dodatkową sztuczką optycznie powiększającą powierzchnię będzie jasna tapeta o błyszczącym wykończeniu. Świetnie odbije ona światło. Nie zapomnijmy również o sofie.

Tak samo emocjonujące zagadnienia znajdują się w analogicznym serwisie. Jeśli masz ochotę je przeczytać - zobacz pod linkiem turnusy odchudzające, który jest tutaj!

Wbrew pozorom w niewielkich salonach lepiej sprawdzą się narożniki, niż tradycyjne zestawy. Wypoczynki narożne są bowiem nie jedynie modne, lecz również niesłychanie praktyczne.


Na dodatek zapewniają tyle samo miejsc siedzących co zestaw wypoczynkowy, natomiast modele z funkcją snu oferują powierzchnię taką samą jak przeciętnej wielkości łoże w alkowie a także komfortowy wypoczynek.

Tags: las, SPA, stok, rok