W jaki sposób wyrzeźbić ciało?


Wyrzeźbienie sylwetki to zadanie i łatwe i skomplikowane zarazem. Trudne, bo potrzeba znaleźć doskonały sposób na siebie, na to, co się lubi. Potrzeba znaleźć sposób na trening, jaki zapewnia efekty. Jest to jednocześnie proste, ponieważ kiedy już odnajdziemy ten właściwy trening i to, co działa na nas i wkręcimy się w 100 % - efekt będzie murowany. Wyrzeźbienie na pewno trening siłowy, ćwiczenia na biceps, trening aerobowy, dieta ze zredukowaną wielkością kalorii.


trening siłowy
Author: brett jordan
Source: http://www.flickr.com
Tutaj nie ma cudów. Na wszystko musimy ciężko zapracować - porcja dobrych wskazówek. By mieć mięśnie musimy dźwigać obciążenia, żeby je pokazać trzeba zredukować spożycie kalorii i dorzucić aeroby, które spalą tłuszcz. Czy jednak wszystko jest takie proste? Tak! Wystarczy chcieć.Odchudzanie, a więc redukcja tłuszczowej tkanki następuje w kuchni. To tam możemy stworzyć godny pozazdroszczenia ABS oraz suchą budowę sylwetki. Krokiem pierwszym jest ułożenie diety oraz smacznego menu, który będzie nam odpowiadał i jaki pozwoli nam na to, żebyśmy się go trzymali. Zależnie od wagi wyjściowej, naszego wieku oraz wielkości tkanki tłuszczowej jest to kilkaset kalorii na ujemnym bilansie, jednak ogólnie przyjmujemy, że to ok. 500 kcal na dzień na minusie.

Dla osób, które mają dużą nadwagę - kalorie tniemy przez cały czas utrzymywania diety, dla osób z delikatną nadwagą - wyłącznie w dni nietreningowe. Winniśmy przyjmować 4,5 g węglowodanów na każde kilo masy ciała oraz 2,2 g białka na każde kilo ciężaru ciała. Jedzmy regularnie, ogół rozbijając na 5 posiłków. Białko możemy spożywać w postaci jajek, odżywek białkowych, kurczaka. Węglowodany to przede wszystkim kasza, makarony, ale też kartofle oraz chleb - najlepiej razowy. Bardzo efektywny jest wysiłek aerobowy, dla przykładu skakanie na skakance, wiosłowanie, bieganie.


Fałszem jest, iż spalamy tłuszcz dopiero po dwudziestu minutach wysiłku fizycznego. Tkanka tłuszczowa spalana jest od samego początku ćwiczeń, z tym, iż po dwudziestu minutach spalana jest najogromniejsza jej ilość. Dlatego też zaleca się, by trening (Zobacz leo jankowska) aerobowy utrzymywać od dwudziestu do czterdziestu pięciu minut, przy wyższym wytrenowaniu do jednej godziny dziennie. Ćwiczenia aerobowe można przeplatać z ćwiczeniem siłowym, jednak nigdy zestawiać na jednym treningu! Jak rzeźbić brzuch? ćwiczyć brzuch, wykonując tradycyjne spięcia, mając uniesione nogi w górze - wyprostowane, a nawet oparte o łóżko. Można ćwiczyć scyzoryki.

Tags: białko, trening, aeroby