W których okolicznościach firmy zazwyczaj zdobywają nasze dane - gromadzenie baz konsumenckich


Dzisiaj bycie konsumentem wiąże się nie wyłącznie z dokonywaniem sprawunków. Coraz nagminniej otrzymujemy rozmaitego rodzaju propozycje od firm, z którymi nie mieliśmy do czynienia i na dodatek bywa, że są one spersonalizowane. Jakim sposobem to się dzieje i czemu z punktu widzenia korporacji jest to tak bardzo zasadnicze? Współczesne narzędzia internetowe są uniwersalnie używane i w marketingu stanowią obecnie jeden z zasadniczych elementów. Wskutek tego, że sprawdzane są nasze poczynania w sieci firma może skonstruować nasz profil konsumenta, jaki bierze pod uwagę nasze upodobania i preferencje. Jak z kolei pozyskiwane są nasze dane? Wystarczy zastanowić się, kiedy ostatnimi czasy uzupełniając ankietę podaliśmy własnego maila, lub przedłużając umowę zaznaczyliśmy zgodę na przetwarzanie danych personalnych.


baza danych
Author: Timm Suess
Source: http://www.flickr.com
Dla wielu firm opcja prezentowania ofert właśnie za pośrednictwem maili jest wyjątkowo efektywna. () W momencie, gdy są one szczegółowo przygotowane pod danego klienta wręcz pewne jest, że wywrą na niego jakiś wpływ. Starannie zbierane konsumenckie bazy danych z reguły pochodzą z takich źródeł jak testy. W tym jednakże przypadku nie są one pełne i firma posługuje się tylko adresem mailowym. Inaczej wygląda to gdy chodzi o banki lub telefonie komórkowe. Tam stosowane są pełne dane klienta, jakie podano w czasie spisywania umowy - kliknij po więcej. Dla firmy jest to niewątpliwie istotne ułatwienie, albowiem mogą monitorować zachodzące zmiany i proponować korzystniejsze pomysły. Bardzo często bywa tak, iż dane firmy przekazują swoje konsumenckie bazy danych w zakresie choćby outsourcingu call center, za pomocą czego praktyczne jest dotarcie do klienta. Oczywiście podstawowym celem jest w tej sytuacji aktywna sprzedaż towarów i świadczeń, jaka jest niezaprzeczalnie ułatwiona, jeśli znamy preferencje klienta.


praca
Author: Green Office Engro
Source: http://www.flickr.com
Nie da się ukryć, iż w obecnych czasach dane osobowe stanowią wielkie dobro i dla wielu korporacji jest niezwykle istotne. Należy wobec tego rozważyć czy rzeczywiście za każdym razem powinno się podawać własne dane personalne.

Tags: konsument, firma, Outsourcing, oferta