W sytuacji, jeśli chcesz być agentem ubezpieczeniowym, musisz ukończyć profesjonalne kursy


Coraz więcej osób jest zainteresowanych posadą agenta ubezpieczeniowego. Posada ta ceniona jest głównie z tego powodu, że zapewnia bardzo wiele swobody, jednocześnie zezwalając wypracować doprawdy porządne zyski. Poza tym Polacy coraz poważniej interesują się aspektami związanymi z branżą ubezpieczeniową i bardziej ochoczo wykupują przeróżne polisy oraz ubezpieczenia, co korzystnie rokuje przedstawicielom tego zawodu. Sposobem na posadę w ubezpieczeniach jest uzyskanie licencji agenta ubezpieczeniowego.

agent ubezpieczeniowy
Author: Andres Rodriguez
Source: http://www.flickr.com
Co uczynić, jeśli pragnie się być takim agentem

Praca przedstawiciela ubezpieczeniowego niesie dużo wrażeń oraz okazji do doskonalenia swoich osiągów. Żeby móc ją rozpocząć, powinno zdecydować się na szkolenie na agenta ubezpieczeniowego, a potem zaliczyć wieńczący je egzamin. Kolejnym krokiem musi być zapisanie do rejestrów agentów ubezpieczeniowych oraz otworzenie własnej działalności gospodarczej. Jeśli już się tego dopilnuje, można starać się o współpracę z konkretnym towarzystwem ubezpieczeniowym - FMG International.Agent ubezpieczeniowy praca ta niesie wiele wyzwań, lecz i radości

Praca agenta ubezpieczeniowego okaże się pomyślnym wyborem w sytuacji osób, które są otwarte i nie miewają kłopotów z nawiązywaniem kontaktów z innymi osobami. To zajęcie w znacznej mierze bazuje na rozmowach oraz przedstawianiu w najlepszym świetle polis i kolejnych ofert. Agent ubezpieczeniowy powinien charakteryzować się nienaganną prezencją i kulturą osobistą, istotny bywa też dar przekonywania i doskonała znajomość sektora. Kompetentny i przekonujący przedstawiciel może uzyskać naprawdę atrakcyjne prowizje. Warto przyłożyć się do powierzonych zadań, gdyż od wypracowanych wyników zależne są zarobione środki.

umowa
Author: shho
Source: http://www.sxc.hu
Można zostać także multiagentem

Agent ubezpieczeniowy reprezentuje jedną firmę, niemniej jeśli zechce, może rozszerzyć swoją działalność oraz poszerzyć gamę usług o polisy innych przedsiębiorstw ubezpieczeniowych. W tym celu musi otworzyć multiagencję. Żeby zostać multiagentem i sprzedawać usługi wielu przedsiębiorstw, trzeba ukończyć kurs oraz zdać egzamin, potem wpisać się do rejestru, uruchomić firmę, a na dodatek zakupić ubezpieczenie cywilne - użyj tego linku.

Tags: egzamin, polisa, usługa