W sytuacji, jeśli szukasz świetnego planu na drogę kariery, zwiąż swoją przyszłość z dziedziną ubezpieczeń


Sfera ubezpieczeniowa stała się w naszym kraju bardzo popularna. Powiązane jest to z tym, że ciągle przydarzają się różne zawirowania życiowe a Polacy chętniej wykupują różnorodne ubezpieczenia i polisy, aby zabezpieczyć siebie, jak także swych najbliższych materialnie. Tak duża popularność usług ubezpieczeniowych sprawia, że ta ścieżka kariery może okazać się bardzo dobrym wyborem.


Zostań agentem ubezpieczeniowym oraz zarabiaj

Profesja agenta ubezpieczeniowego cieszy się wielkim wzięciem pośród osób, które pragną pracować na swój rachunek i otrzymać znaczne zarobki. Przedstawiciel ubezpieczeniowy zajmuje się tylko obsługą klientów, jak również może wypełniać powierzone obowiązki już po godzinach pracy w innym miejscu. By zostać takim agentem potrzeba pójść na odpowiednie szkolenie, a następnie zdać wymagany egzamin. Dopiero po pomyślnym zaliczeniu egzaminu, zostaje się wpisanym do rejestru zakładu ubezpieczeniowego. Rzeczony agent powinien uruchomić własną działalność gospodarczą - FMG International spółka akcyjna.

Czym trudni się agent ubezpieczeniowy?

Agent ubezpieczeniowy staje się przedstawicielem firmy ubezpieczeniowej oraz trudni się głównie sprzedażą polis oraz innych usług powiązanych z ubezpieczeniami. Umawia się z klientami oraz zyskuje ich dla swego zakładu. Agenci ubezpieczeniowi zajmują się pełną obsługą ubezpieczonych użytkowników, przygotowywaniem umów, udzielaniem ważnych informacji, jak również wsparciem przy realizowaniu uzyskanych świadczeń.


umowa ubezpieczeniowa
Author: Startup Registry
Source: http://www.flickr.com
Przekonaj się, jak zostać multiagentem ubezpieczeniowym

Każdy agent ubezpieczeniowy może stać się również multiagentem, co wiąże się z tym, że nie sprzedaje już polis jednej firmy, ale reprezentuje różne przedsiębiorstwa ubezpieczeniowe. Wymogiem zostania multiagentem ubezpieczeniowym podobnie, jak we wcześniejszym wypadku okazuje się zaliczenie wymaganego szkolenia i egzaminu kończącego, jak też założenie działalności gospodarczej.poznaj informacje (zobacz https://www.eena.pl/produkcja-oferty-pracy.html)Kolejnym wymogiem względem osób, które zamierzają prowadzić multiagencję jest konieczność posiadania ubezpieczenia OC - zaktualizowany post na blogu. Wymóg ten podyktowany bywa tym, że to sam agent, a nie zakład ubezpieczeń, odpowiedzialny jest za szkody powstałe w wyniku działalności agencyjnej. Żeby nawiązać współpracę z daną jednostką ubezpieczeniową, trzeba odwiedzić jej lokalną siedzibę oraz przejść pomyślnie procedurę kwalifikacyjną, a następnie ustalić warunki współpracy.

Tags: kariera, współpraca, przedstawiciel