W wypadku jeśli chcesz odliczać koszty powiązane z zastosowaniem pojazdu w zakładzie, powinieneś prowadzić ewidencję


Właściciele zakładów zazwyczaj szukają oszczędności, by jak najwięcej zarabiać. Nie każdy orientuje się, że jest ewentualność ewidencjonowania przebiegu pojazdu, dzięki czemu można wliczyć w koszty prowadzenia firmy wydatki związane z zakupem paliwa czy eksploatacji auta.


Opłaca się o tym pamiętać, ponieważ można na tym dużo zaoszczędzić.


To nie bywa skomplikowane


Ewidencja przebiegu pojazdu mianowana potocznie „kilometrówką” pomaga wskazać liczbę przejechanych kilometrów i policzyć poniesione z tego tytułu wydatki na benzynę. Podobną ewidencję wykonuje się zarówno dla celów podatku dochodowego, jak też Vat, lecz należy spełniać konkretne warunki. W wypadku podatku dochodowego uwzględnia się wozy, które nie zostały zaklasyfikowane jako środki trwałe przedsiębiorstwa. Takim autem może być zarówno samochód właściciela zakładu, jak również pracownika. Żeby mieć szansę otrzymać zwrot wydatków z tego tytułu, potrzeba prowadzić niesamowicie staranną ewidencję, lecz nie potrzeba się tego bać, bo dziś można skorzystać z niesamowicie funkcjonalnych programów oraz aplikacji, które pozwalają prowadzić tego typu ewidencję szybko oraz łatwo.


Ewidencja przebiegnie łatwo i szybko
wyobrażenie - firma
Author: Ministerio Bienes Nacionales
Source: http://www.flickr.com


Ewidencja przebiegu pojazdu z dobrym programem nie sprawi trudności, lecz należy przypilnować, by wszystko bardzo dokładnie wpisać. Przepisy wytyczają, co musi znaleźć się w tego rodzaju wykazie, jak także kto powinien go podpisać. Ewidencja przebiegu musi zawrzeć takie szczegóły, jak numer, dane osoby używającej pojazdu, numer rejestracyjny i pojemność silnika, opis trasy, cel podróży i datę, jak również liczbę rzeczywiście przejechanych kilometrów, stawkę za kilometr i całkowitą sumę stanowiącą mnożenie ilości przejechanych kilometrów przez stawkę. Trzeba pamiętać, że stawka za kilometr uzależniona jest od pojemności silnika wozu i regulowana stosownymi przepisami.


W wypadku, kiedy właściciel firmy zdecyduje się korzystać ze specjalnego programu do prowadzenia ewidencji, wystarczy że wprowadzi informacje do właściwych rubryk, a potem wydrukuje dokument i złoży podpis.


Podobna ewidencja pomaga ograniczać koszty powiązane z działalnością, zatem dobrze ją prowadzić.

Czy opisywana tutaj kwestia jest dla Ciebie nietuzinkowa? Jeżeli tak, to inne tego rodzaju materiały zobacz pod adresem, który znajdziesz tutaj. One także Cię zaintrygują.

Potrzeba także pamiętać, że zapisy w prawie bardzo często się zmieniają, więc powinno się to śledzić.

Tags: części, system, formularz, osoby