Wczasy w Polsce - najbardziej popularne opcje


Wakacje to czas upragniony przez każdego. Nic dziwnego, jest to bowiem okres błogiego odpoczynku kiedy jedynym naszym problemem jest to gdzie wybrać się na wczasy. Oczywiście często wybieranymi miejscowościami są te położone poza granicami Polski. Jakie zatem miejsca szczycą się największą sławą?


jezioro
Author: Travis Wise
Source: http://www.flickr.com
Prognostycy zgodnie oznajmiają, że pierwsze miejsce na podium należy nadal do Egiptu. To tam w każde wczasy wyjeżdża największa ilość ludzi. Nic dziwnego, zapierające dech w piersiach, wręcz bajeczne pejzaże przyciągają tłumy.Następne miejsce okupuje Turcja, która stała się numerem jeden wśród turystów. Zachęcają nas nie tylko walory naturalne, czyli piękne plaże, błoga atmosfera, ale także ceny – bowiem wakacje spędzone w Turcji są tańsze niż te spędzone w Hiszpanii, Italii, czy Grecji. Na dalszych pozycjach plasują się takie kraje jak Chorwcja, Wyspy Kanaryjskie czy Tunezja. Zauważamy, że wszystkie te lokalizacje łączy jeden wspólny walor – gorący klimat. Miejsca te są swoistym rajem dla gości, gdzie mogą oni się zrelaksować pijąc napój z palemką wypoczywając na plaży, podziwiając egzotyczne pejzaże, których niestety w Polsce brak. Nie oznacza to jednak, że Polska jest złym miejscem do zaplanowania wakacji – jest wręcz przeciwnie, bowiem coraz większa ilość Polaków wybiera dostrzeżenie piękna ojczyzny i spędza wakacje w Polsce. Największym wzięciem cieszy się region zlokalizowany na wybrzeżu, co nie jest zadziwiającym rezultatem.


Morze, słońce, plaża są walorem same w sobie. Gorzej wypadają miejscowości położone w górach, jednakże są także częstą destynacją wybieraną przez rodaków. Góry nie mogą skarzyć się na brak turystów. Również Mazury mogą pochwalić się sporą sławą – są one tak samo interesującą destynacją, co morze.

Jeżeli pragniesz poszerzyć swoją wiedzę z powyższy temat, to zapraszam do mojej strony. Trzeba kliknąć w moje hiperłącze i voila.

Jest to raj dla miłośników jezior oraz zapierających dech w piersiach krajobrazów. Rejon ten posiada szeroką ofertę lokalizacji, w których można wypocząć. Zdecydowanie najczęściej wybieranym miejscem wybieranym przez turystów są Mikołajki. Jest tam wiele eleganckich hoteli czy SPA, które proponują cudowny relaks, jednak gdy chcemy być bliżej natury wystarczy, iż wpiszemy frazę domki mikołajki, a pokaże się mnóstwo ofert, z których byłoby grzechem nie skorzystać.

Tags: polska, relaks, wczasy, miejsca