Życie zwykle nie jest usłane różami i nasze stosunki z przełożonym mogą nas doprowadzać do białej gorączki


Niestety często jest tak, że nie jesteśmy w stanie wytrzymać w pracy. Przyczyn może być niestety kilka.


Są tacy, którzy mają pracę marzeń. Po prostu wszystko im się ułożyła: miejsce pracy, przełożony, godziny pracy, ludzie z pokoju, zadania i nawet wypłata.
kodeks pracy
Author: Wawel Service


Szkolenie
Author: Caro Griffin
Source: http://www.flickr.com


Tego typu osób jest zapewne niewiele, gdyż cuda nie zdarzają się codziennie. Wiele jest jednak osób, które powtarzają, że mankamenty ich pracy są mało denerwujące, że mogą sobie z tym wszystkim jakoś poradzić.

Z pewnością zaciekawi Cię ta niezła strona (https://www.workservice.pl/praca/produkcja/warszawa/) na opisywany wątek, zatem nie czekaj - kliknij tu i zobacz szczegóły na prezentowany temat!

Niekiedy jednak sytuacja staje się tak bardzo toksyczna, że powinniśmy pomyśleć o ucieczce. Najmądrzejszym rozwiązaniem będzie wtedy szukanie nowej posady. Gdy w końcu ją znajdziemy, to w dotychczasowym miejscu zatrudnienia składamy wypowiedzenie. Może ono trwać nawet do trzech miesięcy (zależnie od tego, ile lat tam przepracowaliśmy). Jednak mamy możliwość, by zaproponować przełożonemu rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Będzie to najkorzystniejsze wyjście dla tych, którym się śpieszy albo dla tych, którzy nie są w stanie już znieść pracy w znienawidzonym miejscu. Dobrze będzie zasugerować przełożonemu jakąś konkretną datę. Może, ale wcale nie musi się on z nią zgodzić. Powinniśmy jednak dążyć do kompromisu. Można przykładowo zaproponować, że w czasie, gdy będziemy jeszcze pracować w firmie, przyuczymy nową osobę na swoje miejsce. Powinniśmy wtedy też wybrać nasz zaległy urlop.
Istotne wydaje się być to, by zdawać sobie sprawę, że tego typu porozumienie musimy zawrzeć na piśmie. Umowy ustne w żadnym wypadku nie powinny mieć tu miejsca.

Tags: firm, zadania, rodzaj, kierownik