Z jakich powodów rowery stały się takim popularnym sposobem komunikacji, w jaki sposób jest rozbudowywana infrastruktura w wielu miejscowościach.


Od kilkunastu lat rowery zaczęły przeżywać prawdziwy renesans, liczba ich użytkowników bardzo dynamicznie rośnie. Cały czas pojawiają się następne sklepy sprzedające akcesoria i rowery, i mimo dużej konkurencji mają sporą liczbę klientów.


w Tunezji
Author: Marcin Grabski
Source: http://www.flickr.com


Co ciekawe, wiele osób traktuje rower nie tylko w charakterze rozrywki, lecz jako główny sposób poruszania się. W dużych miastach, gdzie przeważnie się stoi w korku niż jedzie, rower bardzo dobrze się sprawdza i można nim dojechać znacznie szybciej na uczelnię czy do pracy. Takie zainteresowanie rowerami widzą również władze miast, i z takich też powodów powstają w nich liczne ścieżki i szlaki rowerowe Wrocław. Infrastruktura rozwija się bardzo dynamicznie, a to niewątpliwie również ma wpływ na to, że tak dużo osób chętnie zaczyna przygodę z dwoma kółkami.
Kraków
Author: Wikipedia


szlaki rowerowe wrocław
Author: Josh Lee
Source: http://www.flickr.com


Co istotne, budowa ścieżek rowerowych ma duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy, zarówno ludzi na rowerach jak i kierowców. Niestety na naszych ulicach z kulturą jazdy nie jest zbyt dobrze, i wielu ludzi zwyczajnie się boi poruszać po zatłoczonych drogach, a z kolei zwykłymi chodnikami jeździć nie można. Ścieżki oraz szlaki rowerowe Poznań pozwalają na poruszanie się bez potrzeby wjeżdżania na ulice, przez co nawet starsze osoby mogą się tam czuć komfortowo.

Przydatny post? Jeżeli tak uważasz, sprawdź dodatkowe materiały na analizowany temat - bez marudzenia kliknij tutaj, więcej zobaczysz w linku (https://www.apollotour.pl/kierunki/wczasy-w-azji/bali).

Wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie sytuacja miłośników rowerów jeszcze bardziej będzie się poprawiać.


W planach wielu miejscowości przewidziano spore środki na rozbudowę infrastruktury rowerowej, dzięki temu z pewnością taka forma przemieszczania się będzie jeszcze popularniejsza.

Tags: rower, rowery, pracy