Z jakich przyczyn Europa to niezwykły kontynent? Przeczytaj nasz mini poradnik


Europa być może nie posiada najbardziej urokliwego położenia geograficznego - w końcu geografia Chin czy Stanów Zjednoczonych jest przynajmniej z europejskiego punktu widzenia bardziej atrakcyjna, to jednakże prawda jest taka, że to właśnie na naszym kontynencie znajdują się najbardziej urokliwe miasta.


paryż
Author: Steve Baty
Source: http://www.flickr.com
Sympatycy zwiedzania pięknych miast w sumie wcale nie muszą polecieć do Afryki albo Australii, aby zobaczyć fascynujące zabytki oraz atrakcje dla turystów. I to jest wspaniałe. Również w naszym kraju mamy sporo niesamowitych miast: Kraków, Poznań albo Sandomierz są godne sporego zainteresowania.Jednakże w owym tekście będą opisane nieco takie miasta, które znajdują się za granicą. Początkowo warto napisać o Amsterdamie - niesamowite miasto, które jest w szczególności słynne z własnego liberalizmu społecznego. Zatem prostytucja czy miękkie narkotyki są w Amsterdamie najzupełniej legalne. Choć w dużym błędzie jest ten podróżny, który chce ominąć Amsterdam, bo uważa, że jeżeli raczej nie interesują go takowe atrakcje, mocno się w Amsterdamie wynudzi. Przecież mówimy o niesamowicie pięknym mieście!

A więc atrakcje w Amsterdamie jak bardzo się spodobają również tym trochę bardziej konserwatywnym turystom. Szczególnie warto odwiedzić muzea - nawet tacy ludzie, którzy zasadniczo nie lubią muzeów tak czy siak powinni wstąpić do jakiegoś. Chociażby z tej przyczyny, że akurat flamandzkie malarstwo to ścisła światowa czołówka. Najzwyczajniej pewne muzea trzeba odwiedzić, nie ma innej możliwości. Trzeba również zwiedzić Paryż, a więc chyba najbardziej klimatyczną stolicę w Europie. Rzym oraz Londyn również są modne i niezwykłe, ale to Paryż jest jakby nie patrzeć legendarny.

O bardzo dużej estymie jaką cieszy się Paryż może świadczyć to, że nieustannie paryskie uliczki są pełne artystów, a do tego nadal Paryż (wyjazd z Polski) jest popularny wśród elity.

Poszukujesz ekstra wiadomości, aby poszerzyć swą wiedzę na ów temat? Zapraszamy do następnego wpisu. Odnajdziesz go na portalu (https://www.eccoholiday.com/p/hiszpania-costa-del-sol) pod linkiem.

W sumie atrakcje turystyczne w Paryżu są tak mocno rozbudowane, iż zaliczenie wszystkich jest praktycznie nierealne. Zatem teoretycznie możemy odwiedzać Paryż raz w roku, a i tak nie zobaczymy wszystkiego. Trzeba także napisać o Pradze - czeska stolica to niesamowite miejsce, chociaż ostatnio coraz częściej się mówi, że ładniejszy od Pragi jest polski Kraków. No cóż, Kraków to także niezwykłe miejsce.

Tags: miasto, Warszawa, Rzym, narkotyki, Sandomierz