Znakomita Bułgaria i niepowtarzalna Turcja


Każdy musi czasami złapać oddech. Wiele osób woli rozmaite formy relaksu. Niektórym, aby całkowicie zregenerować siły trzeba tylko kilka wieczorów z dobrą książką. Większość jednak woli wziąć kilka tygodni urlopu i ruszyć na zwiedzanie świata.
plaża
Author: Bryn Pinzgauer
Source: http://www.flickr.com
Dziś wojaże są łatwiejsze i tańsze, aniżeli kiedyś. Prawo celne jest mniej surowe, zaś bilety lotnicze i autobusowe tańsze. Sporo krajów ciepło przyjmuje przyjezdnych. Wobec tego jak tylko okoliczności staną się sprzyjające warto zwiedzić tak wspaniałe miejsca jak Hiszpania, Bułgaria, czy Maroko. Tam każdy może liczyć na niezapomniane emocje i porządny, oczekiwany relaks.

Całe masy podróżników odwiedzają z roku na rok Turcję. W tym położonym na zasobnych w dzieje terenach państwie każdy będzie w stanie odkryć coś niezwykłego. Dla osób lubiących w ramach odpoczynku pogrzać się na słońcu można znaleźć tutaj dużo piaszczystych plaż. Fani przygody i poznawania nieznanego Turcja posiada wiele fantastycznych atrakcji turystycznych. Chociażby tętniący życiem Stambuł, kiedyś nazywany Konstantynopolem jest wspaniałym, miejscem na zwiedzanie. Znajduje się tam sławna świątynia Hagia Sophia zbudowana jeszcze w okresie Bizantyjskich. To cud architektury, który każdy musi ujrzeć przynajmniej raz w życiu.

Inną wartą uwagi stambulską atrakcją jest Błękitny Meczet będący najwspanialszym okazem klasycznej architektury Islamskiej. Amatorzy historii mogliby nie opuszczać tego cudownego państwa. Są tam tak legendarne miejsca jak Efez, Heriapolis, lub w końcu odkryta w XIX stuleciu przez Heinricha Schliemanna Troja znana ze starożytnego dzieła Homera. Też tumby władców Pontu z czasów hellenistycznych w Amasya, czy twierdza Kizkalesi.

Czyżbyś miał ochotę na więcej wpisów na ten temat? Namawiamy zatem do następnej strony - po prostu kliknij to i przeloguj się do naszego serwisu.

Wielbiciele malowniczych krajobrazów przyrodniczych bez wątpienia będą pragnęli ujrzeć imponującą górę Nemrut wznoszącą się wśród chmur.

Idealne atrakcje posiada również Bułgaria - (kraj Bułgaria - co rekomendujecie przed podróżą). Czterysta kilometrów linii brzegu pokryte jest w dużym stopniu piaszczystymi plażami. Miłośnicy nadmorskich wczasów będą się tu czuć jak w raju. Też wielbicielom aktywnego wypoczynku nie będzie się tutaj nudzić. W stolicy, Sofii zwiedzić można wspaniałą Cerkiew Bojańską jak i również zwiedzić wiekowe łaźnie tureckie. W mieście Płowdiw pamiętające okres Cesarstwa Rzymskiego zwiedzać można pochodzący z epoki teatr. Gdy ktoś chciał zetknąć się z czasem wręcz odleglejszym niech pojedzie do Sozopolu, gdzie zwiedzić będzie mógł ruiny pochodzące bez mała z epoki brązu.

Znakomicie wydaje się żyć w czasach, w których wędrówki na odległe tereny są osiągalne dla wszystkich. Dziś nieomal każda osoba może sobie pozwolić na urlop prawie gdziekolwiek chcą. Nic, jedynie chwycić za plecak bądź walizkę i wyruszyć w nieznane.

Tags: Francja, wakacje, wypoczynek, miejsca, twierdza, przygody