Zwierzę przyjacielem i miłością dziecka czyli plusy i minusy trzymania pupila w swoim domu


Każde dziecko ma taki czas w życiu, że bardzo pragnie dostać zwierzaka. Mógłby to być choćby mały kiciuś, ale ma być coś, czym da się opiekować. Z tym zajmowaniem rzecz jasna dość różnie bywa.


Pies
Author: Micolo J
Source: http://www.flickr.com
Lecz ideą opiekowania się zwierzątkiem nie jest bynajmniej wykazanie się odpowiedzialnością, ale chęć bycia wyżej w domowej hierarchii niż nowo przybyła istota mniejsza, która nareszcie zajmie niechciany stopień społecznej drabiny w rodzinie.

To daje maluchowi poczucie, że stało się duże i bardziej dojrzałe, bo przecież nie jest już ostatnie. Jednak posiadanie zwierzaka ma niewątpliwie swoje zalety. Razem z dowartościowywaniem się, dziecko uczy się także troski o mniejszą istotkę, całkowicie zależną od domowników, wytwarza u siebie powoli poczucie odpowiedzialności za innych, uczy się cierpliwości, ma towarzysza do zabaw i może wyładować całkiem sporą ilość swojej nieokiełznanej energii. Dziecko, które jest jedynakiem może znaleźć w zwierzaku swojego przyjaciela, któremu uwielbia przekazywać swoje najważniejsze tajemnice i zwierzać się z radości, a w chwilach smutku znajdzie w nim pocieszyciela. Dlatego warto rozważyć zakup
Chłopiec z psem
Author: Jim Larrison
Source: http://www.flickr.com
zwierzęcia, kiedy maluch zacznie coraz częściej o nim wspominać. Jednak trzeba pamiętać, iż nie ma to być decyzja pod wpływem impulsu. Zawczasu należy rozważyć wszystkie za i przeciw, przemyśleć, jaki to ma być zwierzak i przeliczyć czy jego pojawienie się nie spowoduje zawirowań w życiu domowym.

Oczywiście pierwszy na myśl przychodzi wesoły pies, z którym dziecko będzie mogło szaleć jak z kolegą. To dobry wybór, przy założeniu, że można mieć odpowiednią ilość wolnego czasu na spacery z nim i sporo miejsca, aby razem z dzieckiem mógł szaleć w domu. Obroże dla psów oraz wszystkie inne akcesoria można już bez problemu kupić w każdym sklepie zoologicznym. Pokarmy, tak suche, jak i te puszkowe można systematycznie kupować przez internet. Sklep internetowy online (sklep zoologiczny online) przyjmie zamówienie, zaś paczkę przywiezie na miejsce kurier.

Tags: Produkty