Spędzamy zimowy urlop w Polsce - gdzie najlepiej się wybrać


Polacy w dalszym ciągu niezwykle chętnie wypoczywają zimą w górskich miejscowościach. Na wzór mieszkańców innych krajów nierzadko wybierają wypoczynek w ruchu. Okres zimowy jest bowiem idealnym czasem do uprawiania sportów, szczególnie dla ludzi którzy chcą utrzymać letnią kondycję. Coraz częściej można jednak usłyszeć o osobach, które lubią w tym terminie wypoczywać także nad morzem. Do tego rodzaju ludzi zalicza się głównie miłośników biegania i jazdy na rowerze, którzy lubią aktywne spędzanie chwil w odludnych kurortach, które latem są pełne ludzi.


Dla miłośników tradycji

gory-widok
Author: Jennifer C.
Source: http://www.flickr.com
Najbardziej tłocznym polskim zimowym kurortem jest bez wątpienia Zakopane. Atrakcyjna architektura tego miasta, odległość do stoków i różnorodność możliwości noclegów czyni z tej okolicy doskonałą bazę wypadową do zimowych wypraw. Różne oferty apartamentów w Zakopanem są dostępne cenowo dla wszystkich – w wypadku usług oferowanych przez osoby prywatne, turyści lubiący luksusowe warunki bez wątpienia znajdą tam także apartamenty w centrum o odpowiednim standardzie. W okolicy Zakopanego znajduje się parę stoków narciarskich i dużo wypożyczalni nart.

Czy prezentowany artykuł jest dla Ciebie zajmujący? Jeśli tak, to zamieszczona tutaj ważna propozycja (https://statkiempotrawie.com/) niezwykle ważna propozycja (https://statkiempotrawie.com/) także okaże się godna uwagi.

Bardziej zamożni ludzie mogą się tam także zaopatrzyć w nowy sprzęt narciarski, w jednym z tamtejszych sklepów sportowych. Zakopane oferuje także sporo lokali gastronomicznych i dużo nocnych rozrywek. Poza tym tak samo jak w lecie miasto oferuje opcję kupna rozmaitych pamiątek i prezentów.

Dla miłośników spokoju

Dla sporej liczby osób główną wadą wypoczynku w Zakopanem (zobacz zakopane hotel z basenem ) jest panujący tam zimą tłok. Często można usłyszeć o ludziach odwiedzających bałtyckie kurorty poza okresem wakacyjnym. Jednym z takich miast jest bez wątpienia Sopot – zatłoczony w okresie letnim, często opustoszały w innym czasie. To prawdziwa gratka dla ludzi ceniących sobie spokój. Noclegi w Sopocie nie są kwestią problematyczną, funkcjonuje tam wiele hoteli o rozmaitym standardzie. Hotele te są w większości przypadków czynne cały rok. Co prawda opalanie się na plaży i kąpiel w morzu nie są wtedy możliwe (chyba że dla członków klubu morsów), jednak przechadzka brzegiem morza czy oglądanie tamtejszych zabytków może być w tym okresie propozycją bardzo interesującą|. Ciekawe może być również samo obserwowanie kontrastu pomiędzy zatłoczonymi ulicami Sopotu latem a zupełną pustką zimą.

Tags: hotele, architektura, apartamenty, kurorty, centrum, grupy