Trening ciężarowca latem – na czym się skupić?


Pomimo, że prawdziwy kulturysta wie, że treningi należy wykonywać systematycznie przez cały rok, wszystkie pory roku rządzą się swoimi prawami. Warto dostosować swój plan treningowy do otaczającej nas aury i panujących w danej chwili warunków, bo to skutkuje lepszymi wynikami oraz ograniczonym zmęczeniem organizmu.


W czasie jesieni i zimy, kiedy wzrasta zapotrzebowanie organizmu na energię i dieta wygląda nieco inaczej niż w okresie letnim, rozsądnie jest postawić na trening ogólny, który pomoże uzyskać prawidłową masę oraz poprawi sprawność. Ćwiczenia złożone świetnie wpływają na ogólne uformowanie figury, spalenie tłuszczu i początkowe zarysowanie mięśni. Letnie upały to z kolei najlepszy czas na ćwiczenia izolowane, tzn. takie, które angażują jedną wybraną grupę mięśni. Trening tego rodzaju pozwala osiągnąć mistrzowską rzeźbę wybranej części ciała przy stosunkowo niewielkim wysiłku. Jeśli latem nie mamy ochoty pocić się na siłowni, ćwiczenia izolowane będą świetną propozycją.. Pragniesz wiedzieć więcej? Zobacz o ćwiczeniach izolowanych.

ćwiczenia na siłowni
Author: brett jordan
Source: http://www.flickr.com
Nierzadkim błędem – szczególnie wśród mężczyzn ćwiczących kulturystykę, jest koncentrowanie się na górnych partiach ciała. Ćwiczymy barki, plecy oraz kark, a przecież trening nóg jest tak samo ważny.

Nie bój się, nasze odsyłacze (https://btune.pl/chip-tuning-najczesciej-zadawane-pytania/) są niesamowicie ciekawe i, co najistotniejsze, są w każdym przypadku aktualne oraz potrzebne. Gdy poszukujesz jakichkolwiek informacji, to zapraszamy do nas.

Zobacz powody. W przypadku ćwiczeń izolowanych możemy wskazać ćwiczenia ud i pośladków oraz ćwiczenia łydki. Rzecz jasna, jest to jedynie uproszczony podział na poszczególne obszary ciała, jednak skuteczny izolowany trening nóg skupia się na dokładnie wskazanych mięśniach.


Ogromną zaletą okresu letniego jest fakt, że ćwiczenia można wykonywać właściwie wszędzie. Osobom stawiającym pierwsze kroki w kulturystyce poleca się oczywiście specjalistyczne przyrządy do ćwiczeń, bo ograniczają one zakres ruchowy i tym sposobem minimalizują ryzyko błędnego wykonywania ćwiczeń, jednak osoby bardziej doświadczone mogą spokojnie wykonywać ćwiczenia w plenerze – co w przypadku cudownej aury może stać się efektywną mobilizacją do treningu. Przy okazji poprawimy za darmo koloryt skóry, a nie od dziś wiadome jest, że piękna, złocista opalenizna znakomicie podkreśla kształt mięśni, jak też całokształt wysportowanej, kulturystycznej sylwetki.

Tags: kalorie, kondycja, sylwetka, ćwiczenia, kulturystyka